"Przyjaciele". Twórcy zdradzają: W ogóle nie planowaliśmy tej serialowej pary

Z okazji 25. rocznicy premiery kultowego serialu "Przyjaciele" jego twórcy odwiedzili Tribeca Film Festival w Nowym Jorku i zdradzili kilka smaczków z planu. Ujawnili m.in., że nikt nie planował stworzenia jednej ze słynnych serialowych par. Padły też stanowcze wypowiedzi na temat możliwości odtworzenia serialu w nowej wersji.
Zobacz wideo

Choć scenariusz to rzecz święta, wrażliwi na reakcje widzów twórcy są w stanie sprawić, że fabuła obierze zupełnie niespodziewany przez nich tor. Marta Kauffman, David Crane i Kevin Bright, którzy stoją za sukcesem kultowych "Przyjaciół", podczas niedawnego spotkania z fanami na Tribeca TV Festival opowiedzieli o jednym z takich nieplanowanych wątków dotyczącym Moniki i Chandlera. Przy okazji twórcy zdementowali ciągle powracające plotki, jakoby miała powstać odświeżona wersja "Przyjaciół".

Zobacz też: Marcin Dorociński zagra w serialu Netfliksa. W "The Queen's Gambit" będzie głównym przeciwnikiem

"Przyjaciele". Monica i Chandler wcale nie mieli być parą

Marta Kauffman i David Crane powiedzieli podczas panelu na temat ich serialu na TTF, że "nigdy nie mieli zamiaru sparować ze sobą Moniki (Courteney Cox) i Chandlera (Matthew Perry)". Wyjaśnili, że w ich pierwotnym zamyśle bohaterowie mieli przeżyć razem przygodę na jedną noc - cały zespół scenarzystów liczył na możliwość wciskania do kolejnych odcinków licznych żartów z niezręczności całej sytuacji, ale do głosu doszli widzowie:

Reakcja publiczności była tak silna, a Monica i Chandler mieli tak silną chemię, że ostatecznie musieliśmy posłuchać widzów. Wiedzieliśmy, że kroi nam się tutaj związek z prawdziwego zdarzenia.

Jak dodała Marta Kauffman, współtwórczyni scenariusza i producentka wykonawcza, relacja Moniki i Chandlera tak czy inaczej stała się później "motorem dla wątków" i zabawnych momentów w kolejnych sezonach - nawet bardziej niż związek Rachel (Jennifer Aniston) i Rossa (David Schwimmer). 

"Przyjaciele". Marta Kauffman: Reboot nigdy nie przebije tego, co już udało nam się stworzyć

Podczas spotkania na Tribeca TV Festival, Kauffman, Crane i Bright wypowiedzieli się także o potencjalnym reboocie "Przyjaciół" - pogłoski w tej materii nie cichną, odkąd w świecie telewizji i filmu zapanowała moda na "odgrzewanie" starych (albo niekoniecznie starych produkcji). Marta Kauffman stwierdziła:

Nie wracamy, nie będziemy kręcić reboota. Ten serial był o czasie w życiu każdego z nas, kiedy naszą rodzinę stanowią nasi przyjaciele. Reboot nigdy nie przebije tego, co już udało nam się stworzyć.

Zawtórował jej David Crane, drugi producent wykonawczy i współtwórca scenariusza, który dodał:

Stworzyliśmy taki serial, jaki chcieliśmy stworzyć. Zrobiliśmy to dobrze i basta.

Przypomnijmy, że 22 września 2019 roku serial "Przyjaciele" będzie świętować ćwierćwiecze premiery na antenie stacji NBC

Książka o serialu "Przyjaciele" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: