Paweł Domagała zagrał w "Żmijowisku" i śpiewa promującą serial piosenkę. Tekst napisała jego żona

"Żmijowisko" to ekranizacja powieści Wojciecha Chmielarza z Pawłem Domagałą w roli głównej. Po zakończeniu zdjęć do serialu Canal+ powstała inspirowana serialem piosenka z tekstem Zuzanny Grabowskiej - żony Domagały, który zaśpiewał utwór i wyreżyserował teledysk, w którym pojawiają się także fragmenty serialu.

"Żmijowisko" to serial Łukasza Palkowskiego ( "Bogowie" i "Belfer"), w którym główną rolę męską gra Paweł Domagała.

"Żmijowisko" - Paweł Domagała mówi: Nigdy nie śpiewam cudzych tekstów, myślałem też, że nie potrafię, ale... 

 

"Żmijowisko" to - jak zapowiada producent - opowieść o tragedii, która niszczy. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy jest w stanie zrobić dla swoich dzieci i jak wiele nas to kosztuje... Serial Canal+ powstał na podstawie książkowego bestsellera Wojciecha Chmielarza.

Ebook "Żmijowisko" jest dostępny w Publio.pl >>

- Powieść Wojciecha Chmielarza połknąłem w jedną noc i do ostatnich stron nie domyślałem się zakończenia. Nie tylko Skandynawowie mają ostatnio szczęście do świetnych kryminałów. Poza zajmującą fabułą są tu ciekawe relacje między bohaterami i celne komentarze do rzeczywistości (również świata show biznesu) - mówi Domagała i, opowiadając o piosence "Żmijowisko", dodaje:

Zanim powstał ten utwór, była niezwykle ciekawa i (nie ukrywam) wyczerpująca fizycznie praca na planie. Codziennie dzwoniłem do mojej żony Zuzanny Grabowskiej i dzieliłem się z nią wrażeniami na temat książki, pomysłami na rolę Arka, ale też fizycznym zmęczeniem, poczuciem samotności z dala od niej i córek. Zuza pod wpływem lektury książki Wojciecha Chmielarza i naszych rozmów napisała tekst piosenki.

- Nigdy nie śpiewam cudzych tekstów, myślałem też, że nie potrafię, ale tekst Zuzy od razu zaadoptowałem. Odnajduję w nim znajome uczucia, atmosferę "Żmijowiska" i intrygującą grę z jego fabułą - podsumowuje Domagała.

Zobacz wideo

W obsadzie serialu, który będzie można oglądać niedługo, znaleźli się m.in. Paweł Domagała, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Davina Reeves-Ciara, Wojciech Zieliński i Tamara Arciuch. 

Więcej o: