Nie żyje J. Michael Mendel. Producent seriali "Simpsonowie" i "Rick i Morty" miał 54 lata

J. Michael Mendel zdobył w swojej karierze cztery nagrody Emmy. Najlepiej był znany z pracy przy popularnych serialach animowanych "Simpsonowie" oraz "Rick i Morty". O jego śmierci poinformowała media żona.

J. Michael Mendel zajmował się głównie produkcją filmów animowanych, pracował też przy projektach takich jak "Broadcast News", "Big" oraz "Jerry Maguire". Jego żona - także zdobywczyni nagrody Emmy za reżyserię castingów - potwierdziła, że zmarł z przyczyn naturalnych w ich domu w Studio City. Miał zaledwie 54 lata.

Nie żyje producent seriali "Simpsonowie" i "Rick i Morty"

J. Michael Mendel urodził się w 24 września 1964 roku. Największą popularność zyskał dzięki "Simpsonom" i serialowi "Rick i Morty". Zaczynał od pracy przy programach "Broadcast News", "Big" i "The Tracey Ullman Show" dla telewizji Fox. W 1989 roku zaangażował się w "Simpsonów". To ta praca przyniosła mu właśnie trzy pierwsze statuetki Emmy, które dostał w 1995, '87 i '98 roku. W 2013 roku zaczął współpracę z Justinem Roilandem, z którym stworzył "Ricka i Morty'ego" - za tę produkcję dostał swoją czwartą nagrodę Emmy.

Justin Roiland, współtwórca "Ricka i Morty'ego", napisał na Twitterze:

Nie wiem, co pocznę bez Ciebie u boku Mike. Jestem zrozpaczony.

Po śmierci producenta oświadczenie wydała także stacja Adult Swim, która zamówiła nowe odcinki serialu "Rick i  Morty":

Mike był duszą rodziny "Ricka i Morty'ego"; będzie nam niezmiernie brakować jego fenomenalnego talentu i poczucia humoru. Mike był powszechnie szanowanym producentem i zdobywcą nagród Emmy, który przez swoich 25 lat kariery w przemyśle rozrywkowym wspierał i pomagał całe pokolenie artystów, scenarzystów i twórców - wszyscy mocno odczują jego brak. Składamy szczere kondolencje jego rodzinie, przyjaciołom i znajomym w tym trudnym dla nich czasie.


Mendel stworzył także animacje do takich produkcji jak "Napoleon Dynamite", a także "The Critic", "The PJs", "The Pitts",, "Kid Notoroius", "Drawn Toghether", "Sit Down", "Shut Up" czy "Good Vibes".

Więcej o:
Komentarze (8)
Nie żyje J. Michael Mendel. Producent seriali "Simpsonowie" i "Rick i Morty" miał 54 lata
Zaloguj się
 • farah

  Oceniono 4 razy 4

  Dla mnie to jest baaardzo smutna wiadomość! Z Simpsonami i Rickiem czuję się jak z rodziną. Znam ich od lat i nadają na moich falach.
  Jest mi normalnie i po ludzku strasznie przykro.

 • 1944kumaty

  Oceniono 3 razy 1

  Producent seriali "Simpsonow" - taki naglowek widnieje na glownej. Nie skomentuje tego. Ile wy placicie swoim pracownikom? 1200 na reke, ze takie cos ktos najpierw pisze, a inny akceptuje?

 • hummer_my_vehicle

  0

  Clinton's vengeance . For prediction ...

 • grizz8

  Oceniono 18 razy -16

  W Polsce na nowotwory codziennie umierają dziesiątki wartościowych osób. Kiedy o nich zrobicie materiał?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX