HBO GO w trybie offline - abonenci wreszcie będą mogli pobierać filmy i seriale

HBO GO zaczęło rozwijać swój serwis VOD w kierunku, który powinien zadowolić jego klientów. Duża rywalizacja z Netflixem sprawiła, że amerykański serwis udostępni możliwość pobierania filmów i seriali na panel klienta i oglądania ich w trybie offline.
Zobacz wideo

HBO GO musi rywalizować o uwagę użytkowników z innymi serwisami streamingowymi takimi jak Netflix, Disney+, Amazon Prime Video czy Apple TV+. Do tej pory największym problemem dla użytkowników HBO był brak możliwości pobierania odcinków i oglądania ich bez użycia danych komórkowych lub podłączenia WiFi. Jak się okazuje problem ten jest już nieaktualny.

HBO GO w trybie offline tylko dla smartfonów z Androidem

Jak czytamy na stronie HBO GO Help Center usługa pobierania filmów i seriali na dysk oraz oglądania ich w trybie offline dostępna jest dla użytkowników posiadających smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android 5.0 lub nowszym. Użytkownicy będą mogli pobrać do 25 treści. Następnie użytkownik będzie miał 30 dni na rozpoczęcie oglądania pobranych filmów lub seriali.

Korzystanie z trybu offline w aplikacji jest proste. Nad listą ikonek pokazujących odcinki znajduje się teraz także przycisk "pobierz odcinki" z logo strzałki skierowanej w dół. Po jego wciśnięciu pojawia się polecenie - Kliknij w odcinek do pobrania. Wtedy możemy wybrać dokładnie te odcinki serialu, które chcemy obejrzeć. Po pobraniu pojawia się informacja, że od tego momentu użytkownik ma 30 dni na obejrzenie ściągniętych treści.