HBO GO w trybie offline - abonenci wreszcie będą mogli pobierać filmy i seriale

HBO GO zaczęło rozwijać swój serwis VOD w kierunku, który powinien zadowolić jego klientów. Duża rywalizacja z Netflixem sprawiła, że amerykański serwis udostępni możliwość pobierania filmów i seriali na panel klienta i oglądania ich w trybie offline.
Zobacz wideo

HBO GO musi rywalizować o uwagę użytkowników z innymi serwisami streamingowymi takimi jak Netflix, Disney+, Amazon Prime Video czy Apple TV+. Do tej pory największym problemem dla użytkowników HBO był brak możliwości pobierania odcinków i oglądania ich bez użycia danych komórkowych lub podłączenia WiFi. Jak się okazuje problem ten jest już nieaktualny.

HBO GO w trybie offline tylko dla smartfonów z Androidem

Jak czytamy na stronie HBO GO Help Center usługa pobierania filmów i seriali na dysk oraz oglądania ich w trybie offline dostępna jest dla użytkowników posiadających smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android 5.0 lub nowszym. Użytkownicy będą mogli pobrać do 25 treści. Następnie użytkownik będzie miał 30 dni na rozpoczęcie oglądania pobranych filmów lub seriali.

Korzystanie z trybu offline w aplikacji jest proste. Nad listą ikonek pokazujących odcinki znajduje się teraz także przycisk "pobierz odcinki" z logo strzałki skierowanej w dół. Po jego wciśnięciu pojawia się polecenie - Kliknij w odcinek do pobrania. Wtedy możemy wybrać dokładnie te odcinki serialu, które chcemy obejrzeć. Po pobraniu pojawia się informacja, że od tego momentu użytkownik ma 30 dni na obejrzenie ściągniętych treści.

Więcej o: