Polski pisarz i polski aktor - Netflix planuje premierę serialu "Kierunek: Noc"

Netflix nakręci serial, którego scenariusz jest inspirowany książką Jacka Dukaja "Starość Aksolotla". Pisarz został współproducentem produkcji. W międzynarodowej obsadzie znalazł się również polski aktor, Ksawery Szlenkier. "Kierunek: Noc" będzie mieć premierę w 2020 roku.

Netflix zapowiada kolejny serial - tym razem katastroficzny. Międzynarodowa obsada wcieli się w pasażerów nocnego lotu z Brukseli, którzy walczą o przeżycie. Kiedy dochodzi do tajemniczego zjawiska, w efekcie którego słońce zaczyna niszczyć wszystko na swojej drodze, jedynym ratunkiem jest ucieczka w miejsce, gdzie panuje mrok. Producentem wykonawczym będzie sam Jacek Dukaj i znany m.in. z nominowanej do Oscara "Katedry", Tomek Bagiński.

Czytaj też: Netfix - piątkowe nowości na platformie: "Miasteczko South Park" i "Wybory Paytona Hobarta"

Polski aktor w obsadzie nowego serialu Netfliksa

Serial "Kierunek: Noc" to pierwszy belgijski serial oryginalny w produkcji Netfliksa. Zaangażowano do niego aktorów z całej Europy - w tym także Ksawerego Szlenkiera, który wcieli się w Jakuba. Szlenkier to aktor filmowy i teatralny - czytamy w informacji prasowej. Jest absolwentem renomowanej Łódzkiej Szkoły Filmowej, a na co dzień związany jest z Teatrem Narodowym w Warszawie. Występował w licznych europejskich produkcjach, takich jak "Wichry Kołymy" w reżyserii Marleen Gorris, "My name is Sara" Stevena Oritta oraz filmie "Správa (The Report Movie)" w reżyserii Petera Bebjaka -  ten na ekrany wejdzie w 2020 roku.

Zobacz wideo

W obsadzie "Kierunek: Noc zobaczymy" zobaczymy aktorów z Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Polski, Rosji oraz Turcji. Poza Szlenkierem wstąpią m.in. Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez czy  Regina Bikkinina Za reżyserię serialu odpowiada belgijski duet Inti Calfat i Dirk Verheye ("Over Water"). Twórcą i scenarzystą jest Jason George ("The Protector", "Narcos"), który pełni też funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Producentami wykonawczymi są także Tomek Bagiński oraz Jacek Dukaj. Za produkcję odpowiadać będzie belgijska wytwórnia Entre Chien et Loop.

Czytaj też: "Irlandczyk". Robert De Niro nikogo się nie boi - nawet prezydenta. Jest oficjalny zwiastun filmu Martina Scorsesego