"Ultraviolet 2.0" - serial AXN i Netflixa powraca z drugim sezonem

Świetnie przyjęty pierwszy sezon serialu "Ultraviolet" przyniósł współpracę między stacją AXN oraz platformą streamingową Netflix, dzięki czemu powstała kontynuacja tej produkcji. O czym jest serial i kiedy udostępnione zostaną pierwsze odcinki drugiego sezonu?
Zobacz wideo

Pierwszy sezon "Ultraviolet" został pokazany przez telewizję AXN, a późniejsza dystrybucja produkcji na Netflixie sprawiły, że serial stał się bardzo popularny wśród widzów. Premiera pierwszego odcinka "Ultraviolet 2.0" miała miejsce już 2 października.

Pierwszy odcinek "Ultraviolet 2.0" już na antenie AXN 

"Ultraviolet" to nazwa grupy internetowych detektywów amatorów, którzy rozwiązują sprawy, z którymi nie poradziła sobie policja. Już w pierwszym odcinku widać sporo nawiązań do poprzedniego sezonu produkcji. Dzięki temu można płynnie przejść od fabuły z pierwszego do drugiego sezonu. Grupa detektywów (złożona z dawnego ochroniarza, dwóch youtuberek, taksówkarki i młodego hakera) łączy swoje siły z policją, a współpraca ta będzie ważnym wątkiem w kolejnych odcinkach.

 

W ostatnim odcinku pierwszego sezonu funkcjonariusz Michał Holender (w tej roli Sebastian Fabijański) został ranny i przechodzi rekonwalescencje, która wyklucza go z udziału w pracach grupy "Ultraviolet". Zastępuje go dawny kolega (Piotr Stramowski), który ma równie mocny charakter. Główna bohaterka Ola Serafin (Marta Nieradkiewicz) będzie w tym czasie musiała mierzyć się także z problemami rodzinnymi oraz niezamkniętymi sprawami z przeszłości.

W serialu główne role zagrali: Marta Nieradkiewicz, Sebastian Fabijański, Paulina i Karolina Chapko, Michał Żurawski, Viet Anh Do, Marek Kalita czy Agata Kulesza. Pierwszy sezon "Ultraviolet" dostępny jest w serwisie streamingowym Netflix. Odcinki drugiego sezonu najpierw będą miały premierę na AXN. Pierwszy odcinek wyemitowany został 2 października (powtórki są przewidywane na antenie w poniedziałki i wtorki). Drugi odcinek pojawi się na antenie 9 października o godzinie 22:00.

"Ultraviolet" to pomysł amerykańskiej scenarzystki Wendy West i producenta Barry'ego Josephsona, którzy jednocześnie są producentami wykonawczymi serialu. Scenariusz przygotował polski zespół scenarzystów, a za reżyserię drugiego sezonu odpowiadają Bartosz Prokopowicz, Łukasz Kośmicki i Anna Jadowska.

Więcej o: