"World on Fire". Epic Drama Polska pokaże serial BBC z Zofią Wichłacz, Tomaszem Kotem, Borysem Szycem i Agatą Kuleszą

Stacja Epic Drama Polska w listopadzie wyemituje "World on Fire", najnowszy miniserial produkcji BBC, który ma pokazać obraz II wojny światowej oczami zwykłych ludzi. W obsadzie obok Helen Hunt czy Seana Beana znalazł się cały szpaler znakomitych polskich aktorów, m.in. Tomasz Kot, Agata Kulesza, Zofia Wichłacz i Borys Szyc.
Zobacz wideo

"World on Fire" to siedmioodcinkowy miniserial, którego poszczególne odcinki "spinają" m.in. postaci grane przez Jonah Hauer-Kinga i Julię Brown. Spora część międzynarodowej obsady to bohaterowie pojedynczych odcinków. Tak jest w przypadku m.in. zdobywczyni Oscara Helen Hunt, Seana Beana ("Gra o tron") czy nominowanej do Oscara Lesley Manville. W miniserialu pojawia się rozbudowany wątek polski, stąd zaangażowano same interesujące nazwiska z naszego kraju. Wszystko będzie można obejrzeć za pośrednictwem stacji Epic Drama Polska. Serialowi nadano polski tytuł "Świat w ogniu: Początki". 

Zobacz też: "Boże Ciało" Jana Komasy doczeka się amerykańskiego remake'u. "Potencjał na nawet trzy sezony serialu" >>

Mocna polska obsada w "World on Fire". Serial w listopadzie na Epic Drama Polska

Pierwszy sezon serialu zawiera siedem godzinnych odcinków i opowie o pierwszym roku WWII, od inwazji Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 r. do bitwy o Anglię. Jak w jednym z wywiadów zdradził Peter Bowker, twórca "World on Fire", serial rozpoczyna historia trójkąta miłosnego między Harrym, angielskim tłumaczem przebywającym w Warszawie, jego polską kochanką Kasi i Lois - dziewczyną, która czeka na Harry'ego w Anglii. W postać Kasi Tomaszeski wcieli się Zofia Wichłacz. 

W ekipie aktorskiej znaleźli się także m.in. Agata Kulesza, Eryk Biedunkiewicz i Mateusz Więcławek, którzy grają krewnych Kasi. Borys Szyc wciela się w serialu w Konrada, a Tomasz Kot dostał rolę Stefana. Kot w obszernym wywiadzie z Karolem Paciorkiem zdradził, że proponowano mu rozbudowanie wątku jego postaci, ale w tym czasie zaangażował się już w produkcję filmu "(Nie)znajomi", więc musiał odmówić. Na tym nie koniec polskich smaczków w "World on Fire": Radosław Kaim, którego można było oglądać m.in. w 'Wallanderze" i "Szpiegach w Warszawie", w dwóch odcinkach wciela się w Ludwiga, a w aż sześciu powinniśmy zobaczyć Tomasza Ziętka ("Odwróceni. Ojcowie i córki"), który u Bowkera gra Tomasa. Zdjęcia do serialu powstawały w Europie, m.in. w Polsce, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. 

Międzynarodowa spółka medialna Viasat World nabyła prawa do emisji "World on Fire" we współpracy z partnerem dystrybucyjnym ITV Studios Global Entertainment. Dzięki temu polscy widzowie będą mieli okazję zapoznać się z produkcją BBC na kanale Epic Drama Polska od 10 listopada. W Wielkiej Brytanii serial zadebiutował 29 września

Więcej o: