"Wikingowie" - udostępniono zwiastun i datę premiery ostatniej edycji serialu

"Wikingowie" to serial wyprodukowany przez telewizję History opowiadający o rodzinie Lothbroków. Dzięki dużej oglądalności produkcja ta doczekała się już szóstego sezonu, którego premiera przewidziana jest na początku grudnia.

Niestety sezon szósty będzie ostatnią edycją "Wikingów". Z informacji przekazanych w komunikacie producentów czytamy, że seria będzie składała się z aż 20 odcinków. Pierwszy odcinek zostanie udostępniony w telewizji History 5 grudnia 2019 roku o godzinie 21:00.

Zwiastun "Wikingów" - Telewizja History podała też datę premierowych odcinków

Będzie to specjalny odcinek łączący ze sobą dwa pierwsze epizody, trwające w sumie około dwóch godzin. Pierwszych dziesięć odcinków wyemitowanych zostanie do końca roku, a druga połowa sagi rodziny Lothbroków pokazana zostanie już na początku 2020 roku.

Zobacz wideo

Poza potwierdzeniem daty premiery telewizja History udostępniła także pierwszy oficjalny zwiastun szóstego sezonu "Wikingów". W zapowiedzi pokazane są problemy mieszkańców z nowym królem Bjornem oraz chęcią zemsty ze strony Ivara. Dodatkowo w zwiastunie pojawia się scena ataku Rusinów, którzy będą próbowali podbić Skandynawię.

Sezon piąty skończył się na walce między braćmi: Bjornem i Ivarem. Pierwszy z nich uznawany jest za bohatera, dzięki któremu udało się obalić rządy swojego brata. Bjorn będzie miał jednak problem z dorównaniem swojemu ojcu, co z czasem zacznie przejawiać się niezadowoleniem w społeczeństwie. Ivar z kolei udaje się do Rosji, gdzie poznaje księcia Olega.

Więcej o: