Netflix współproducentem filmu o "niespełnionym geniuszu" Roberto Baggio

Netflix i Mediaset wspólnie wyprodukują film biograficzny Roberta Baggio. "Il Divin Codino" będzie przedstawiał karierę piłkarską oraz życie prywatne sportowca, nazywanego przez kibiców "niespełnionym geniuszem".
Zobacz wideo

Jak podaje "Corriere dello Sport" film biograficzny o życiu Roberto Baggio będzie nazywał się "Il Divin Codino". W języku włoskim codino oznacza koński ogon, co było charakterystyczną dla tego piłkarza fryzurą, gdy grał on w barwach Juventusu czy Milanu.

Netflix wyprodukuje film o "niespełnionym geniuszu" Roberto Baggio

Na razie nie jest znana data premiery filmu biograficznego, najprawdopodobniej jednak będzie on gotowy do końca 2020 roku. Głównego bohatera ma zagrać 26-letni Andrea Arcangeli, aktor który do tej pory zagrał w kilku produkcjach telewizyjnych. Reżyserią zajmie się Letizia Lamartire, która współpracowała przy innej produkcji Netflixa - "Rzymskich dziewczynach".

 

Zgodnie z pierwszymi informacjami włoskich mediów film będzie opowiadał o 22-letniej karierze piłkarskiej Baggio. Widzowie będą mogli poznać jego początki w Vicenzie, Fiorentinie oraz rozwój kariery w Juventusie, A.C. Milan, FC Bologna czy Interze Mediolan, aż po zakończenie kariery w Brescii. Dodatkowo pojawią się także sceny przedstawiające jego sukcesy i porażki w kadrze reprezentacji Włoch.

Netflix chce się skupić także na życiu prywatnym sportowca. - Ma być to historia pokornego mężczyzny o nieograniczonym talencie, który swoją grą zmienił włoski futbol. Opowiemy historię osoby, która osiągnęła wielkie sukcesy na boisku i to mimo swojego osobistego cierpienia - zapowiedziała Lamartiere podczas konferencji prasowej. Piłkarz jako jeden z nielicznych zapisał się w masowej wyobraźni: sportowiec był bohaterem gier komputerowych, teledysków czy japońskich bajek. Jego finezja i technika sprawiły, że miał rzeszę fanów, jednak za ogromnym talentem nie przyszło zbyt wiele zwycięstw. Z tego powodu nazywany jest też przez kibiców "niespełnionym geniuszem".

Więcej o: