Reżyser "Gry o tron" zdradza: Nakręcili finał serialu za szybko. Zrobiłbym to inaczej

Neil Marshall, który reżyserował część odcinków "Gry o tron", zdradził, że gdyby mógł, to finałową serię zrealizowałby inaczej. Zgadza się z opinią, że prace nad ostatnim sezonem serialu były po prostu zbyt pośpieszne.
Zobacz wideo

"Gra o tron" dobiegła do swojego końca - przynajmniej na antenie HBO. W maju został wyemitowany ostatni odcinek popularnej serii. I należy przypomnieć, że choć obejrzała go rekordowa liczba widzów, to był on też jednym z najbardziej krytykowanych odcinków w historii serialu.

Czytaj też: HBO GO podał listę najchętniej oglądanych seriali przez Polaków: "Gra o tron" dopiero na 3. miejscu

Reżyser Neil Marshall nakręcił tak kluczowe odcinki jak "Blackwater" i "The Watchers on the Wall". W rozmowie z Metro.co.uk przyznał, że trudno krytykować po fakcie twórców serialu, Davida Benioffa i D.B. Weissa:

Oni są geniuszami i odwalili kawał niesamowitej roboty.

Niemniej przyznał, że on nakręciłby ostatnie odcinki po swojemu:

Niewątpliwie podszedłbym do reżyserii inaczej. Jednym z najwspanialszych doświadczeń przy kręceniu tych odcinków, była ich otwartość na wprowadzanie moich pomysłów, zwłaszcza przy scenach bitewnych. Na pewno dodałbym tam swoją strategię i wiedzę.

Książki z serii "Pieśń Lodu i Ognia" dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Przyznał też rację fanom, którzy uważają, że prace nad ostatnim sezonem "Gry o tron" były zbyt pośpieszne:

Zgadzam się z zarzutami, że za bardzo się śpieszyli. Wszyscy dotarli tam, gdzie mieli skończyć, ale doszło do tego za szybko.

Jego opinia pokrywa się z ostatnimi słowami autora powieści George'a R.R. Martina, który przyznał, że serial nie był zbyt wierny jego wizji - gdyby miało wyjść, tak jak chciał, "GOT" prawdopodobnie musiałby mieć jeszcze pięć sezonów. Cała ta krytyka nie zmienia faktu, że ostatni sezon "Gry o tron" i tak dostał nagrodę Emmy dla najlepszego serialu dramatycznego.

Czytaj też: "Gra o tron". George R.R. Martin o ostatnim sezonie serialu: Nie był całkowicie wierny

Więcej o: