Na HBO GO można zobaczyć "Escape room". Film wycofano z polskich kin kilka dni przed premierą

Film "Escape room" miał na polskie ekrany miał trafić 11 stycznia tego roku. Jego premierę jednak odwołano po tragicznym pożarze, do którego doszło 4 stycznia w Koszalinie. Dopiero teraz będziemy mogli go zobaczyć z legalnego źródła w Polsce, pojawił się bowiem w ofercie HBO Go.

"Escape Room" to thriller psychologiczny o sześciorgu obcych sobie ludziach, którzy znaleźli się w sytuacji, na którą nie mają wpływu. Zostają uwięzieni w tytułowym escape roomie i wiedzą, że jeśli nie rozwiążą zagadki, wszyscy zginą. W rolach głównych wystąpili Taylor Russell, Logan Miller, Deborah Ann Woll, Jay Ellis, Tyler Labine, Nik Dodani oraz Yorick van Wageningen. Filmu w reżyserii Adama Robitela polscy widzowie jednak nie zobaczyli w kinach.  

Zobacz wideo

Dystrybutor "Escape Roomu" wstrzymał jego polską premierę. Ta miała odbyć się 11 stycznia, jednak 4 stycznia doszło do tragicznego wypadku w escape roomie w Koszalinie. Z powodu wadliwej instalacji gazowej wybuchł pożar, w którym zginęło pięć piętnastolatek - wszystkie zmarły z powodu zaczadzenia.

Ogień odciął pracownikowi, czuwającemu nad przebiegiem gry, drogę do drzwi, za którymi były zamknięte nastolatki. Do wybuchu pożaru doszło przez rozszczelnioną butlę gazu, którą ogrzewano pomieszczenie. Po tej tragedii poddano szczegółowej kontroli wszystkie escape roomy w Polsce. Decyzja o odwołaniu premiery filmy też była jak najbardziej zrozumiała. Dlatego też produkcja jest dostępna dopiero teraz i to tylko na platformie streamingowej HBO Go.  

Więcej o: