"Było sobie życie" wróciło! Netflix udostępnił kultowy serial animowany

Netflix zrobił miły prezent milionom europejskich użytkowników i dodał do swojej przepastnej biblioteki kultową animację "Było sobie życie". To dzięki tej francuskiej animacji dzieci w latach 80. dowiedziały się, jak funkcjonuje ludzkie ciało.
Zobacz wideo

Już możecie zacząć śpiewać "Życie, życie, życie, życie", albowiem od 15 października kultowa animacja "Było sobie życie" jest dostępna na Netfliksie. I to z polską czołówką!

Czytaj też: Październik w serwisach VoD. Jakie seriale warto obejrzeć w tym miesiącu?

Netflix dodał "Było sobie życie"

"Było sobie życie" to ciągle jedna z najpopularniejszych animacji edukacyjnych na świecie. Najmłodsi widzowie dzięki tej konkretnej serii mogli dowiedzieć się jak działa ludzkie serce, mózg i inne części ciała.

Dzieci uczyły się, jak działają ich organizmy śledząc losy takich bohaterów jak profesor Globus, Siłacz czy Wredniak. Animacja zaczyna się od od charakterystycznej piosenki "La vie", którą w języku francuskim zaśpiewała Sandra Kim. To ona wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji w 1986 roku.

 

W polskim dubbingu wystąpili m.in. Marian Opania jako Narrator, Stanisław Brudny jako Mistrz, Paweł Szczesny jako Siłacz, Wojciech Paszkowski jako Wredniak, Janusz Wituch jako Konus, Izabella Bukowska jako Sophie czy Julia Kołakowska jako Globina. Serial składa się z 26 odcinków, z czego każdy trwa około 25 minut.

Seria powstała w 1987 roku na potrzeby francuskiego kanału telewizyjnego France 3, jego twórcą jest Albert Barile. W Polsce pierwsze odcinki zostały wyemitowane przez TVP już w 1988 roku. Serial można było zobaczyć także na antenach takich stacji jak TV Puls, Polsat Zdrowie i Uroda, Da Vinci Learning oraz Polsat Rodzina.

Czytaj też: "Klaus". Netflix szykuje swój pierwszy film animowany. Już niedługo poczujemy magię świąt

Więcej o: