Najpopularniejsze produkcje Netfliksa w 2019 roku. Trzeci sezon "Stranger Things" bije konkurencję na głowę

"Stranger Things" od samego początku cieszył się wzięciem wśród widzów. Netflix podał, że produkcja jest jego najchętniej oglądaną serialową propozycją w 2019 roku. Dziesiątki milionów użytkowników obejrzały trzeci sezon "Stranger Things" i dały mu ogromną przewagę nad pozostałymi pozycjami z listy najpopularniejszych seriali.
Zobacz wideo

Jak podaje The Verge, "Stranger Things" jest bezapelacyjnie najpopularniejszą produkcją Netfliksa w kategorii seriali. Według raportów trzeci sezon w ciągu czterech tygodni od jego udostępnienia obejrzały aż 64 mln użytkowników. To aż o 19 mln więcej od produkcji, która uplasowała się na drugim miejscu listy. Z kolei na liście filmowej wygrywa pozycja z 2018 roku. Jakie propozycje serwisu streamingowego załapały się do czołówki?

Zobacz też: "Było sobie życie" wróciło! Netflix udostępnił kultowy serial animowany >>

"Stranger Things" i "Bird Box" królują w statystykach oglądalności Netfliksa

Serwis IGN skompilował na podstawie kwartalnych raportów Netfliksa listy oryginalnych filmów i seriali, po które użytkownicy platformy sięgali najchętniej do końca września 2019 roku. Jak już wspomnieliśmy, wśród seriali trzeci sezon "Stranger Things" i jego 64 mln widzów rozkładają resztę na łopatki. "The Umbrella Academy", z drugim miejscem na liście, został w pierwszych czterech tygodniach od premiery obejrzany przez 45 mln widzów. Na kolejnej pozycji jest trzeci sezon hiszpańskojęzycznego "Domu z papieru" z 44 mln widzów.

W zestawieniu najpopularniejszych filmów nieprzerwanie rządzi "Nie otwieraj oczu" ("Bird Box") z Sandrą Bullock, który zebrał aż 80 mln oglądających. Choć premiera "Bird Box" odbyła się 14 grudnia 2018 roku, zebrane dane dotyczą czterech tygodni od debiutu, dlatego film wchodzi też do statystyk za 2019 rok. Oczko niżej od "Bird Box" jest "Zabójczy rejs" ("Murder Mystery") z Adamem Sandlerem i Jennifer Aniston w rolach głównych, obejrzany przez 73 mln osób. Podium zamyka "Potrójna granica" ("Triple Frontier"), gdzie zagrali m.in. Ben Affleck, Charlie Hunnam, Oscar Isaac i Pedro Pascal - panowie zgromadzili widownię w liczbie 52 mln. 

Julia Alexander z The Verge zauważa, że Netflix zbiera statystyki dotyczące filmów i seriali w diametralnie różny sposób. W liście do udziałowców Netfliksa komentującym wyniki za czwarty kwartał 2018 roku napisano:

Przy serialach, z uwagi na ich zróżnicowaną długość, wliczamy widza, jeżeli w dużej mierze (70 proc.) obejrzy on co najmniej jeden odcinek. Jeśli chodzi o filmy, jako widz jest liczony użytkownik, który w dużej mierze (70 proc.) obejrzy całość produkcji.

Ostateczny kształt list najpopularniejszych propozycji Netfliksa w 2019 roku poznamy po czwartym kwartale 2019 roku, podczas którego zadebiutuje m.in. wyczekiwany przez setki tysięcy widzów na całym świecie "Wiedźmin" - serial najpewniej nieźle namiesza w statystykach. Tymczasem prezentujemy pełne listy najchętniej wybieranych filmów i seriali na Netfliksie w poprzednich trzech kwartałach.

Najpopularniejsze filmy Netfliksa (styczeń-wrzesień 2019):

1. "Nie otwieraj oczu" ("Bird Box") - 80 mln widzów
2. "Zabójczy rejs" ("Murder Mystery") - 73 mln widzów
3. "Potrójna granica" ("Triple Frontier") - 52 mln widzów
4. "Wynajmij sobie chłopaka" ("The Perfect Date") - 48 mln widzów
5. "Wysoka dziewczyna" ("Tall Girl") - 41 mln widzów
6. "The Highwaymen" - 40 mln widzów
7. "Sekretna obsesja" ("Secret Obsession") - 40 mln widzów
8. "Chyba na pewno ty" ("Always Be My Maybe") - 32 mln widzów
9. "Mamusie bez synów" ("Otherhood") - 29 mln widzów

Najpopularniejsze seriale Netfliksa (styczeń-wrzesień 2019):

1. "Stranger Things" (3. sezon) - 64 mln widzów
2. "The Umbrella Academy" - 45 mln widzów)
3. "Dom z papieru" (3. sezon) - 44 mln widzów
4. "Sex Education" - 40 mln widzów
5. "You" - 40 mln widzów
6. "Nasza planeta" ("Our Planet") - 33 mln widzów
7. "Niewiarygodne" ("Unbelievable") - 32 mln widzów
8. "Już nie żyjesz" ("Dead to Me") - 30 mln widzów
9. "Jak nas widzą" ("When They See Us") - 25 mln widzów

Więcej o: