"Watchmen" - zamaskowani strażnicy wyjęci spod prawa. O czym jest najnowszy serial HBO?

"Watchmen" to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji superbohaterskich tej jesieni. O czym jest serial, który można oglądać już w telewizji HBO oraz w serwisie HBO GO?
Zobacz wideo

"Watchmen" to najnowszy superbohaterski serial wyprodukowany przez HBO. Twórcą produkcji jest Damon Lindelof, który był scenarzystą serialu "Zagubieni" oraz filmów "Prometeusz" czy "World War Z". Jest on inspirowany komiksem, ale nie jest on jego adaptacją. Historia zaprezentowana w serialu ma być dalszym ciągiem historii znanej z komiksowej wersji "Strażników".

"Watchmen" - o czym jest najnowsza produkcja HBO?

Producent i twórca scenariusza Damon Lindelof zapewnił jednak, że serial HBO nakręcony jest w ten sposób, że można go oglądać nawet bez znajomości wcześniejszej historii zawartej w komiksie. Akcja "Watchman" rozgrywa się w alternatywnej rzeczywistości. Superbohaterami są wyjęci spod prawa zamaskowani strażnicy. Pomysł zamaskowanych strażników pojawił się po brutalnych atakach na funkcjonariuszy. Policjanci mają od teraz chować się za maskami i nie przebierać w środkach wykonując swoje obowiązki. Główną bohaterką jest Angele Abar (w tej roli Regina King), która jest głównym detektywem w lokalnej policji, a zarazem żoną i matką trójki dzieci. 

 

W pozostałych rolach pojawiają się aktorzy: Jeremy Irons, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Jean Smart, Louis Gosset Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Tom Mison, Sara Vickers czy Frances Fisher. Za reżyserię produkcji odpowiada Nicole Kassel oraz Stephen Williams.

Pierwszy odcinek serialu został wyemitowany o godzinie 3:00 w poniedziałek 21 października (równolegle do amerykańskiej premiery). Dodatkowo powtórzony zostanie dla polskich widzów o godzinie 20:10 na antenie HBO. Równolegle udostępniony został w serwisie HBO GO. Nowe odcinki mają pojawiać się co tydzień w poniedziałek. Produkcja liczy łącznie dziewięć odcinków.

HBO udostępniło krytykom pierwszych sześć odcinków produkcji. Serial doceniany jest za wysoką jakość wykonania, dobre aktorstwo, ciekawych bohaterów, ambitny i wielowątkowy scenariusz oraz wciągającą widzów historię. W serwisie Rotten Tomatoes zarejestrowano już 40 recenzji dając produkcji notę w wysokości 93 procent.

Więcej o: