"Władca Pierścieni". Gwiazdor "Gry o tron" będzie głównym antagonistą w serialu Amazona

Joseph Mawle, który w "Grze o tron" wcielał się w postać Benjena Starka, przenosi się do innego fantastycznego świata. Portal Deadline dowiedział się, że aktor otrzymał angaż jako główny złoczyńca we "Władcy Pierścieni" Amazona.
Zobacz wideo

Joseph Mawle ma na koncie wiele ról (m.in. "Wojna i miłość", "W samym sercu morza" czy "Szepty"), ale widzowie pamiętają go najlepiej jako Benjena Starka z "Gry o tron". Mawle, którego można oglądać w roli George'a Orwella w najnowszym filmie Agnieszki Holland "Obywatel Jones", już niedługo zabierze manatki do amazonowskiego Śródziemia. 

Członek klanu Starków z "Gry o tron" złoczyńcą w tolkienowskim Śródziemiu

Portal Deadline poinformował, że Mawle najprawdopodobniej zagra głównego antagonistę w serialu "Władca Pierścieni". O jego postaci nie wiadomo nic poza rzekomym imieniem - Oren będzie krzyżować plany Beldora i Tyry, w których wcielą się Will Poulter i Markella Kavenagh. 

Zobacz też: Z Narnii do Śródziemia. Will Poulter wystąpi w nowym serialu Amazona "Władca Pierścieni" >>

Joseph Mawle ma doświadczenie, jeśli idzie o fantastyczne realia - w "Grze o tron" wcielił się w Benjena Starka, młodszego brata Neda i wujka Jona Snowa oraz Sansy, Brana, Aryi i Rickona Starków. Widzowie zaznajomili się z Benjenem w pierwszym sezonie przeboju HBO, zanim ruszył w bezpowrotną podróż za Mur. Stark, wieloletni członek Nocnej Straży, powrócił w szóstej serii "Gry" i pomimo krótkiego ekranowego stażu dał się poznać jako nie lada bohater. O tym, jak Mawle poradzi sobie z odegraniem czarnego charakteru, przekonamy się nieprędko.

"Władca Pierścieni". Co wiemy o serialu Amazona?

Produkcję Amazona, która jest adaptacją opowiadań wyprzedzających fabułą wydarzenia znane z książek Tolkiena i filmów Petera Jacksona, rozplanowano na pięć lub sześć sezonów. Stworzenie serialu ma kosztować niebagatelną kwotę ponad miliarda dolarów. Data premiery "Władcy Pierścieni" najpewniej przypadnie na rok 2021 - zdjęcia ruszają w tym roku w Nowej Zelandii. Pierwszy z pięciu planowanych sezonów ma liczyć 20 odcinków.

"Władca Pierścieni" będzie się rozgrywać w Drugiej Erze Słońca. Sauron ukrywał wtedy swoją prawdziwą tożsamość i drogą podstępu stworzył Jedyny Pierścień, najsilniejszy z Pierścieni Władzy. Oszustwo doprowadziło do wielkiej Wojny Elfów z Sauronem.

Zespołem scenarzystów pokierują Patrick McKay i John D. Payne, a współpracować z nimi będą m.in. Bryan Cogman ("Gra o tron") i Gennifer Hutchison ("Breaking Bad"). Jednym z reżyserów zaangażowanych w projekt jest Juan Antonio Bayona ("Jurassic World: Upadłe królestwo").

Zobacz też: "Władca Pierścieni" Amazona powstanie w Nowej Zelandii. To będzie jeden z najdroższych seriali w historii >>

Więcej o: