Hugh Laurie grał Doktora House'a, teraz pracuje nad ekranizacją książki Agathy Christie. To tajemnica, którą dokładnie

Hugh Laurie pracuje nad scenariuszem nowego mini serialu dla BBC. Będzie to adaptacja powieści królowej kryminału, Agathy Christie. W ścisłej tajemnicy jest jednak trzymany tytuł wybranej do ekranizacji książki.
Zobacz wideo

Hugh Laurie jest doskonałym brytyjskim aktorem, którego miliony widzów pokochały dzięki tytułowej roli w popularnym serialu "Doktor House". Nie wszyscy pamiętają, że lata wcześniej wystąpił też u boku Rowana Atkinsona w doskonałym serialu komediowym "Czarna Żmija". Czujni wielbiciele mogli też zapamiętać jego krótki epizod w sitcomie "Przyjaciele", kiedy to w samolocie do Londynu mówi Rachel, że jest okropną osobą, bo chce zrujnować ślub swojego byłego chłopaka Rossa.

Jeszcze mniej ludzi zdaje sobie sprawę, że Laurie jest także niezłym muzykiem bluesowym i ostatnio wydał też poczytną powieść "Sprzedawca broni". I teraz też używa swoich zdolności pisarskich przy tworzeniu telewizyjnej adaptacji kryminału Agtathy Christie - donosi portal Variety.

Hugh Laurie pisze scenariusz do miniserialu - producenci nie chcą zdradzić, którą książkę wziął na warsztat, to na razie tajemnica. Póki co też nie wiadomo, czy w Laurie w tej adaptacji zagra. Wiadomo za to, że produkcja trafi na antenę BBC i zajmuje się nią firma Mammoth Screen, która ma na koncie już kilka udanych ekranizacji powieści Christie. W ostatnich latach były to projekty "Ordeal by Innocence" i "The ABC Murders".

Co ciekawe, Hugh Laurie kiedyś już zagrał bohatera powieści Agathy Christie. W filmie zespołu Spice Girls pt."Spice World", aktor parodiował słynnego detektywa Herculesa Poirot.

Więcej o: