"The Crown". Fani doszukali się w zwiastunie 3. sezonu niemałej pomyłki. Do innej przyznała się Olivia Colman

Niedługo na Netfliksie pojawi się trzeci sezon serialu "The Crown" . Uważni miłośnicy brytyjskiej monarchii znaleźli w zwiastunie pewien błąd, obok trudno przejść obojętnie w przypadku produkcji, która stara się wiernie odwzorowywać bieg historii. Olivia Colman wyznała natomiast, że budowa jej twarzy jest winna innej nieścisłości.
Zobacz wideo

Fabuła trzeciej serii "The Crown" obejmie wydarzenia z przedziału czasowego 1964-1977. Jak przypomina Metro, w latach 70. strajkują górnicy, państwo ma też problemy finansowe. Dochodzą do tego kłopoty z energią, które w 1974 roku doprowadziły do ograniczenia możliwości korzystania z prądu przed podmioty komercyjne do zaledwie trzech dni w tygodniu. Królowa tymczasem przygotowuje się do jubileuszu 25-lecia wstąpienia na tron. I właśnie o jubileusz rozchodzi się w aferze związanej z pomyłką twórców.

Zobacz też: Twórcy "The Crown" zdecydowali - serialowa księżna Diana wybrana >>

"The Crown". Znacząca wpadka jak na serial historyczny

Portal Digital Spy pisze, że w zwiastunie słychać pomyłkę, jeśli chodzi o datę święta z okazji wstąpienia Elżbiety II na tron. Podczas audycji radiowej spiker mówi:

Dziś obchodzimy Srebrny Jubileusz. To dzień doniosły tak samo, jak koronacja królowej 25 lat temu.

Problem jednak w tym, że między koronacją królowej w 1953 roku a Srebrnym Jubileuszem minęły 24 lata. Uroczystość w 1977 roku była celebracją wstąpienia monarchini na tron, a to miało miejsce rok wcześniej niż koronacja, czyli w 1952 roku. To niby tylko rok, ale z drugiej strony - aż rok...

"The Crown". Królowa zyska nową oprawę oczu

To nie jedyne odbiegnięcie od prawdy historycznej w trzecim sezonie "The Crown". Niedawno Olivia Colman, odtwórczyni głównej roli, powiedziała w amerykańskim wydaniu magazynu "Vogue", że dosyć skomplikowana jest sytuacja wokół... koloru jej oczu.

Colman wyznała, że z uwagi na swoje "bardzo mocne powieki" nie była w stanie założyć soczewek kontaktowych - było to potrzebne, bo zarówno prawdziwa władczyni Wielkiej Brytanii, jak i jej poprzednia odtwórczyni Claire Foy, mają niebieskie oczy. W wyniku niedogodności, których Colman i produkcji nie udało się obejść, tęczówki Elżbiety w tej serii mają kolor brązowy. 

W nowym sezonie "The Crown", który zadebiutuje na Netfliksie 17 listopada, obok Olivii Colman wystąpią: Tobias Menzies (jako Książę Filip), Helena Bonham Carter (jako Księżniczka Małgorzata), Ben Daniels (jako Tony Armstrong-Jones), Josh O'Connor (w roli Księcia Karola), Erin Doherty (Księżniczka Anna), Marion Bailey (Królowa Matka) i Jason Watkins (Premier Wielkiej Brytanii - Harold Wilson).

Więcej o: