"Pani Fletcher" w HBO. Samotna matka wysyła dziecko na studia i stwierdza: "Nie chcę być już grzeczna"

"Pani Fletcher" to miniserial HBO, który opowiada dwie równoległe historie o dojrzewaniu dwojga bohaterów - matki, której jedyne dziecko wyprowadza się z domu i jej syna, studenta pierwszego roku. Produkcja powstała na postawie powieści Toma Perrotty.

Eve Fletcher (Kathryn Hahn), samotna matka po czterdziestce, jest dyrektorem ośrodka dla seniorów. Kobieta pewnego dnia odwozi swojego jedynego syna na kampus akademicki, po czym wraca do pustego domu. W tym czasie jej syn Brendan (Jackson White), lubiany przez wszystkich, choć czasem bezmyślny, nawiązuje nowe znajomości.

HBO o matce odkrywającej na nowo nie tylko seksualność

Brendan szybko uświadamia sobie, że życie na uczelni wśród wyrobionych towarzysko i świadomych politycznie studentów będzie dla niego dużo bardziej skomplikowane, niż się wcześniej spodziewał. Matka i syn zaczynają cieszyć się nową wolnością, co jednak nie zawsze daje im szczęście. Staje się to dla twórców pretekstem, by poruszyć takie tematy, jak rodzicielstwo, seksualność, miłość i tożsamość w czasach, w których ramy i definicja seksualności oraz tożsamości płciowej szybko się zmieniają.

Zobacz wideo

W tytułowej roli pani Fletcher występuje Kathryn Hahn (nominowana do nagrody Emmy za rolę w serialu "Transparent"). Obok niej w serialu występują: Jackson White, Owen Teague, Katie Kershaw, Domenick Lombardozzi, Cameron Boyce, Jen Richards i Casey Wilson.

Pomysłodawcą siedmioodcinkowego miniserialu HBO Pani Fletcher jest Tom Perrotta, który pełnił także obowiązki producenta wykonawczego i scenarzysty. Produkcja jest adaptacją jego bestsellerowej powieści o tym samym tytule. Producentem wykonawczym serialu jest również Helen Estabrook. Pierwszy odcinek wyreżyserowała Nicole Holofcener.

Pierwszy odcinek no "Pani Fletcher" jest już dostępny w HBO GO. W HBO będzie miał premierę 28 października o 21:10.

Więcej o: