BBC i Netflix pokazują, jak będzie wyglądać ich "Dracula". Serial robi ekipa od "Sherlocka"

BBC wypuściło pierwszy zwiastun najnowszej adaptacji słynnej powieści Brama Stokera, czyli "Draculi". Serialem zajmują się ci sami ludzie, którzy pracowali przy świetnym serialu "Sherlock" z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej.

Scenariusz do trzyodcinkowej mini serii napisali Mark Gatiss i Steven Moffat. Serial o hrabi Draculi jest efektem współpracy pomiędzy BBC i Netfliksem, a główną rolę zagra Claes Bang. Aktor wcześniej wystąpił w takich produkcjach jak "The Square", "Dziewczyna w sieci pająka" czy "The Affair". Poza nim na ekranie zobaczymy Johna Heffernana, Dolly Wells i Joannę Scanlan.

Zobacz wideo

Wcześniej ogłoszono, że w serialu wystąpią także Scha Dhawan ("Line of Duty"), Jonathan Aris ("Sherlock"), Morfydd Clark ("Patrick Melrose") i Nathan Stewart-Jarrett ("Misfits"). Za reżyserię będą odpowiadać Jonny Campbell, Damon Thomas i Paul McGuigan, którzy wcześniej pracowali nad takimi tytułami jak - odpowiednio - "Westworld", "Killing Eve (Obsesja)" i "Film Stars Don't Die in Liverpool".

Akcja nowej ekranizacji zacznie się w 1897 roku w Transylwanii - hrabia będzie knuł, jak dostać się do Londynu, by zapolować na świeżą krew. Premiera nastąpi prawdopodobnie jeszcze tej zimy na BBC - donosi "The Independent".

Więcej o: