"Wiedźmin". Andrzej Sapkowski uronił łzę na planie serialu Netfliksa

Twórcy serialu "Wiedźmin", który powstaje dla serwisu Netflix, od początku zapowiadali, że chcą pozostać wiernymi książkowemu pierwowzorowi. Andrzej Sapkowski, twórca Geralta z Rivii, podobno rozczulił się, gdy odwiedził ekipę na planie.

Producentka i scenarzystka "Wiedźmina" Lauren S. Hissrich na spotkaniu z fanami podczas londyńskiego Comic Conu wspominała moment, w którym Andrzej Sapkowski przyjechał do Budapesztu, gdzie były kręcone zdjęcia do produkcji Netfliksa. Opowiadała, że jego wizycie towarzyszyły silne emocje.

Andrzej Sapkowski nie chce czytać scenariuszy "Wiedźmina"

Hissrich opowiadała:

Był bardzo podekscytowany. W pewnym momencie musiał otrzeć łzę. Był bardzo zbudowany tym, jak oddani jesteśmy pracy nad serialem i że nie idziemy na skróty, przenosząc jego historie na ekran.

Producentka wyznała także, że Andrzej Sapkowski, który odrzucił wcześniej propozycję pracy nad scenariuszem serialu Netfliksa, nie skorzystał też z możliwości obejrzenia efektów pracy filmowców przed ukończeniem prac. - Nie chce oglądać składników zupy, a jej spróbować. Ma dostęp do scenariuszy i dniówek (fragmentów, które zostały nagrane danego dnia - red.), ale nie chce ich oglądać - mówiła. 

Sapkowski, który oficjalnie pełni rolę konsultanta przy "Wiedźminie", najwyraźniej bardzo wierzy w produkcję. W jednym z ostatnio udzielonych wywiadów zapytany o to, czy ekranizacja jego powieści dla Netfliksa ma szansę powtórzyć sukces "Gry o tron", odpowiedział:

Może nawet przebić 'Grę o tron'.

Andrzej Sapkowski w zagranicznym wywiadzie: "Wiedźmin" może powtórzyć sukces "Gry o tron", a nawet go przebić >>

Premiera "Wiedźmina" jeszcze w tym roku. W obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan.

Więcej o:
Komentarze (33)
"Wiedźmin". Andrzej Sapkowski wzruszył się na planie serialu Netfliksa
Zaloguj się
 • 0apud0

  Oceniono 14 razy 14

  "Andrzej Sapkowski, twórca Geralta z Rawii"

  Z Rawii 😂😆🤣 Skąd wy w ogóle wzięliście to słowo

 • mowiejakniema

  Oceniono 15 razy 11

  Polscy fani musieliby nie znać pana Sapkowskiego z niezliczonej ilości spotkań, żeby uwierzyć w te amerykańskie "bery i bojki" na modłę hollywoodzkiego PRu.

 • enith

  Oceniono 10 razy 10

  Geralt z Rawii? A może Gerland z Rybli? Dla niewtajemniczonych: to ten, co w "Sezonie Burz" pobrał miecze z depozytu i przepadł niczym bździna w śnieżycy :-D

 • sowielustro

  Oceniono 16 razy 10

  Miał dostęp do scenariuszy i dniówek, ale nie chciał ich oglądać. Wzuszł sie dopiero, jak zobaaczył czek za funkcję konsultanta .

 • junk92508

  Oceniono 8 razy 6

  Przypomnieli mu ten serial TVP...

 • jondro6

  Oceniono 20 razy 6

  myślę, że nie tylko łzę uronił, ale też przełknął potężnego gila

 • hubba-hubba

  Oceniono 2 razy 2

  Nie czyta, nie ogląda, to co z niego za konsultant?

 • 2stan13

  Oceniono 10 razy 2

  Do tim7, 0apud0 i moja_jest_racja! Odezwali się Ci, którzy książek nie czytają! Wypisujecie bzdury! Początkiem było opowiadanie Wiedźmin, które ukazało się w grudniu 1986 w miesięczniku „Fantastyka”. A pierwszy odcinek polskiego 13-odcinkowego serialu "Wiedźmin" wyemitowany został 9 listopada 2001.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX