"Żmijowisko". Piotr Stramowski o swoim bohaterze: "Potrafi być nieprzyjemny i jest narcyzem". I jest dwulicowy

W ekranizacji powieści Wojciecha Chmielarza "Żmijowisko" Piotr Stramowski zagrał Roberta - twardego faceta, choć tu jego rola nie będzie pozbawiona charakterystycznej dla wszystkich postaci pojawiających się serialu, dwulicowości. Co o serialu mówi sam aktor?

- Brakuje nam w życiu strachu, stoi za tym potrzeba przeżywania głębszych emocji, od których zostaliśmy odcięci - tak Piotr Stramowski tłumaczy popularność książkowego "Żmijowiska". - Moim zdaniem to powieść o tym, jak będąc dorosłymi, jesteśmy niedojrzali - zauważa aktor i dodaje:

O tym, jak nie potrafimy radzić sobie z emocjami, z przeszłością. Jak nam się to wszystko miesza, jak nie umiemy brać odpowiedzialności za swoje decyzje. I jak lawirujemy, błądzimy. A to wszystko dotyczy dorosłych ludzi, którzy powinni być przykładem dla dzieci... Kiedy powiedziałem o tym Wojtkowi, chyba go zaskoczyłem

Postępowaniem Roberta, postaci granej przez Stramowskiego, kieruje w dużym stopniu niewypalona, stara miłość, ale tych namiętności i słabości serialowy Robert ma zdecydowanie więcej. - Robert jest facetem, który za wszelką cenę chce udowodnić, że jest numerem jeden. Szuka poklasku. Jest właścicielem dobrze prosperującej firmy PR-owej, świetnym biznesmenem. Umie zarządzać ludźmi, ale traktuje ich trochę… a nawet nie trochę, bo traktuje ich bardzo z góry. Potrafi być nieprzyjemny i jest narcyzem. Ma przy tym duży problem z poczuciem własnej wartości - mówi Piotr Stramowski.

Pokazany w serialu świat korporacji i show biznesu jest brutalny i bezpardonowy, więc tylko silni i brutalni gracze są wstanie w nim przetrwać, stąd Robert jest właśnie taki, a nie inny tłumaczy aktor.

Zanim obejrzysz serial, przeczytaj "Żmijowisko" - ebook do kupienia w Publio.pl>>

Co czym opowiada "Żmijowisko"?

"Żmijowisko" to historia grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska "Żmijowisko". Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada (Hanna Koczewska), córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska). Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania.

Paweł Domagała zagrał w "Żmijowisku" i śpiewa promującą serial piosenkę. Tekst napisała jego żona >>

Reżyserem serialu jest Łukasz Palkowski ("Belfer"), a w obsadzie oprócz wcześniej wspomnianych aktorów są także m.in. Cezary Pazura i Wojciech Zieliński. Premiera produkcji 3 listopada w Canal+.

Więcej o:
Komentarze (5)
"Żmijowisko". Piotr Stramowski o swoim bohaterze: "Potrafi być nieprzyjemny i jest narcyzem". I jest dwulicowy
Zaloguj się
  • ebom

    Oceniono 1 raz 1

    Ojej, narcystyczny "twardziel", który nie umie sobie radzić z emocjami i tęskni do dawnej miłości... jak strasznie takich postaci brakuje, normalnie wcale nie ma ich na pęczki, cudowna oryginalność... ugh

  • ilenka50

    Oceniono 2 razy 0

    Piotr Stramowski o swoim bohaterze: Potrafi być nieprzyjemny i jest narcyzem". I jest dwulicowy. Wow! Naprawdę? Szanowny autorze, to nie Piotr Stramowski tak mówi o swoim bohaterze, ale takiego bohatera stworzył Chmielarz. Znaj proporcjum, mocium panie:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX