"Gra o tron". Śmierć tego bohatera to według twórców najbardziej brutalna scena w serialu

David Benioff i D. B. Weiss, twórcy serialu "Gra o tron", zajęli stanowisko w sprawie tego, która ze scen śmierci zaprezentowanych w ciągu ośmiu sezonów serialu jest według nich najbardziej brutalna. Benioff przypomniał wątek, o którym wielu mogło już zapomnieć, ponieważ pochodzi on z pierwszej serii "GoT" - i bynajmniej nie chodzi o historię Neda Starka.
Zobacz wideo

David Benioff i D. B. Weiss odwiedzili Austin Film Festival. Spotkali się tam z miłośnikami "Gry o tron" w ramach jednego z pierwszych tego rodzaju wydarzeń od emisji ostatniego odcinka "Gry". Jak powszechnie wiadomo, ósma seria nie spotkała się z pozytywnym odbiorem widzów, dlatego Benioff i Weiss od końca maja stronią od kamer i wywiadów. Tym razem zrobili jednak wyjątek - scenarzyści odpowiadali na liczne pytania i ujawnili kilka zakulisowych szczegółów. Jednym z nich było to, którą z licznych scen śmierci z "GoT" uważają za najbardziej okrutną.

Zobacz też: Krytykowani twórcy "Gry o tron" jednak nie będą kręcić nowych "Gwiezdnych wojen" >>

"Gra o tron". David Benioff: Przy niektórych z tych scen naprawdę przesadziliśmy

Jak na Twitterze relacjonował użytkownik ForArya, jedna z fanek zapytała twórców "Gry" o przemoc, której w serialu często pokazywano o wiele za dużo. Przyznali to sami zainteresowani - David Benioff powiedział:

Szczerze mówiąc, przy niektórych z tych scen naprawdę przesadziliśmy.

Jako jeden z przykładów "przesadzania" scenarzysta podał rycerską walkę Ser Gregora "Góry" Clegane'a z Ser Hugh z Doliny. Miała ona miejsce w czwartym odcinku pierwszego sezonu - wtedy to król Robert Baratheon zorganizował turniej z okazji powołania Eddarda Starka na swojego głównego doradcę. Podczas pojedynku Góry i ser Hugh, Clegane bez skrupułów rozłożył przeciwnika, uderzając włócznią o płot. Drewniana drzazga wbiła się w gardło ser Hugh i doprowadziła do jego właściwie natychmiastowej śmierci.

 

David Benioff stwierdził, że cała scena trwała za długo i porównał ją do momentu, gdy w serialu "Ozark" bohater grany przez Jasona Batemana traci paznokieć u stopy w wyjątkowo nieprzyjemny do oglądania sposób. 

Zobacz też: "Gra o tron". Twórcy wycięli z ostatniego sezonu sporo istotnych fragmentów >>

Więcej o: