Netflix podjął decyzję, dzięki której "Lucyfer" zostanie z fanami dłużej niż się spodziewali

"Lucyfer", w którym głowną rolę gra Tom Ellis, zniknie z Netfliksa po piątym sezonie. Aktor zdradził, że nie nastąpi to aż tak szybko, jak dotąd można było się tego spodziewać.

- Piąty sezon będzie podzielony na dwie części - powiedział aktor w trakcie programu "The Kelly Clarkson Show", którego był gościem. - Netflix zamieści osiem odcinków, potem będzie krótka przerwa, a następnie znowu zamieszczą w serwisie osiem odcinków - dodał aktor.

Kiedy "Lucyfer" w Netfliksie? Jeszcze nie wiadomo

To kolejna zmiana - najpierw miało powstać tylko 10 odcinków piątego sezonu, potem pojawiła się informacja o kolejnych sześciu, a teraz dowiadujemy się, że pożegnanie rozciągnie się w czasie. Konkretnej daty premiery oficjalnie jeszcze nie podano.

W "Lucyferze" Tom Ellis wciela się w upadłego anioła, który robi sobie urlop od piekła i postanawia spędzić go w Los Angeles. Tu poznaje panią detektyw Chloe Decker (Lauren German) i zaczyna pomagać jej w rozwiązywaniu spraw kryminalnych.

Sprawy się komplikują, gdy Lucyfer zdaje sobie sprawę, że czuje coś do policjantki. Ona też nie pozostaje wobec niego obojętna. Na początku czwartego sezonu pojawia się jednak "pierwsza miłość" Lucyfera - Ewa...

Netflix. Pięć ważnych pytań, na które ostatni sezon serialu "Lucyfer" musi dać nam odpowiedzi >>

Serial to adaptacja komiksu pod tym samym tytułem. Autorami historii są Sam Kieth i słynny pisarz fantasy Neil Gaiman, twórca takich powieści jak "Amerykańscy bogowie" czy "Gwiezdny pył". W obsadzie oprócz Toma Ellisa znajdują się: Lauren German (Chloe), Lesley-Ann Brandt (Mazikeen), D.B. Woodside (Amanadiel), Kevin Alejandro (Dan) i Rachael Harris (Linda).

Więcej o: