"Wiedźmin". Netflix opublikował wyczekiwany zwiastun serialu. Jest też data premiery

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy - Netflix pokazał zwiastun "Wiedźmina". Platforma ukróciła również spekulacje co do daty premiery. Serial zostanie udostępniony w serwisie 20 grudnia.

Entuzjaści świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego w końcu otrzymali nagrodę za cierpliwość. Po lipcowym teaserze, w którym po raz pierwszy zobaczyliśmy w pełnej krasie główne postaci serialu Netfliksa "Wiedźmin" - Geralta (Henry Cavill), Yennefer (Anya Chalotra) i Ciri (Freya Allan) - przyszedł czas na oficjalny zwiastun. 

Zobacz też: Zrobili zbiórkę w sieci i przetłumaczyli "Wiedźmina" na białoruski. "Pięć razy więcej chętnych, niż zakładaliśmy" >>

"Wiedźmin". Zwiastun podgrzewa temperaturę. Będzie sukces na miarę "Gry o tron"?

Zobacz wideo

Trailer "Wiedźmina" może posłużyć za prognostyk dla przewidywań Andrzeja Sapkowskiego, który niedawno wróżył serialowi świetlaną przyszłość. Autor udzielił dziennikowi "Corriere della Sera" wspólnego wywiadu z producentką Lauren S. Hissrich i wyraził opinię, że "Wiedźmin" może nawet przebić "Grę o tron".

Sapkowski, który wszedł we współpracę z Netfliksem jako konsultant przy "Wiedźminie", jest o wiele bardziej przychylny serialowi niż grom studia CD Projekt Red, które w ostatnich latach przyniosły Geraltowi z Rivii ogromną sławę. Jak Lauren S. Hissrich zdradziła podczas spotkania z fanami, twórca powieści o Białym Wilku odwiedził plan zdjęciowy w Budapeszcie i nie krył wzruszenia:

Był bardzo podekscytowany. W pewnym momencie musiał otrzeć łzę. Był bardzo zbudowany tym, jak oddani jesteśmy pracy nad serialem i że nie idziemy na skróty.

To, czy widzowie "Wiedźmina" obdarzą serial entuzjazmem podobnym do tego, którym przez lata cieszyła się "Gra o tron", okaże się tuż przed świętami. Produkcja zadebiutuje na Netfliksie 20 grudnia.

Zobacz też: Henry Cavill o "Wiedźminie": Nie musiałem specjalnie przygotowywać się do roli Geralta, bo grałem w gry >>

Więcej o: