"Wiedźmin". Producentka zdradziła, ile sezonów planuje. "Chodzi o to, by stworzyć opowieść, która wciągnie widzów na lata"

"Wiedźmin" pojawi się w ofercie Netfliksa 20 grudnia. To oczekiwana produkcja, ale czy widzowie polubią ją na tyle, żeby chcieć oglądać kolejne sezony? Twórcy oczywiście na to liczą. Producentka Lauren S. Hissrich zaplanowała opowieść o bohaterach stworzonych przez Andrzeja Sapkowskiego na o wiele dłużej.

Lauren S. Hissrich w rozmowie z SFX Magazine (o sprawie pierwszy napisał w sieci PC Gamer), powiedziała:

Rozplanowałam historię na siedem sezonów. Teraz chodzi o to, by stworzyć opowieść, która rzeczywiście przyciągnie publiczność na lata. Najgorsze, co moglibyśmy zrobić, to włożyć całą naszą energię w pierwszy sezon i nie myśleć o tym, jak ci bohaterowie mogliby się rozwinąć.

"Wiedźmin" przejmie tytuł najpopularniejszego serialu po "Grze o tron"?

Netflix zacznie pokazywać historię Geralta (Henry Cavill), Yennefer (Anya Chalotra) i Ciri (Freya Allan) 20 grudnia. Zarówno szefowie serwisu jak i fani Andrzeja Sapkowskiego mają nadzieję, że nie będzie to krótka przygoda. Sam pisarz jest pozytywnie nastawiony. W wywiadzie udzielonym niedawno "Corriere della Sera" stwierdził, że "Wiedźmin" ma szansę przebić popularność "Gry o tron". Produkcja HBO przez lata była najchętniej oglądanym serialem na świecie. Powstało osiem sezonów.

Zrobili zbiórkę w sieci i przetłumaczyli "Wiedźmina" na białoruski. "Pięć razy więcej chętnych, niż zakładaliśmy" >>

"Wiedźmin" Netfliksa to nie adaptacja gier studia CD Projekt RED, ale książek Andrzeja Sapkowskiego. Hissrich już wcześniej zapowiadała też, że to nie będzie serial dla dzieci:

Oglądałam ostatnio ujęcia przed montażem. Moim dzieciom nie wolno już patrzeć na ekran po tym, jak jedno z nich się zakradło i zobaczyło coś, czego nie powinno było zobaczyć, bo się przestraszyło. To zdecydowanie będzie serial dla dorosłych. Dodam, że było dla mnie bardzo ważne, aby każda scena z przemocą czy seksem napędzała historię zamiast pełnić tylko funkcję szokującą dla widza.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (24)
"Wiedźmin". Producentka zdradziła, ile sezonów planuje. "Chodzi o to, by stworzyć opowieść, która wciągnie widzów na lata"
Zaloguj się
 • bling.bling

  Oceniono 16 razy 6

  Dlaczego prawica nie protestuje przeciwko męskiej formie słowa wiedźma?

 • 174pit

  Oceniono 6 razy 6

  Ciekaw jestem efektu. Na razie kibicuję twórcom i życzę im, aby udalo im się osiągnąć poziom "Gry o tron" (w koncu materiał wyjściowy wcale nie jest gorszy, a może nawet lepszy) we wszystkich aspektach: realności przedstawionego świata, rezyserii, gry aktorskiej, popularności. I finansowania - co pozwoliłoby dopowiedzieć historię Geralta, Jennefer i Ciri do końca (który - w przeciwieństwie do GoT - jest znany od wielu lat).

 • pawelpap10

  Oceniono 10 razy 4

  Dlaczego tak skromnie? Planujcie na dekady.

 • colonelturnip

  Oceniono 5 razy 3

  Trailer wygląda dosyć żałośnie.

 • krysia20000

  Oceniono 4 razy 2

  Myślę, że w świetle rozczarowującego ostatniego sezonu GoT takie obwieszczanie 'Wiedźmina' nową Grą o Tron może okazać się pocałunkiem śmierci. Tym bardziej, że szczyt zainteresowania zarówno low fantasy, jak i psuedohistoryczną brudno-olśniewającą średniowiecznozą zdaje się, że za nami. 'Wikingowie', swego czasu okrzyknięci drugą Grą o Tron wkraczają już w szósty, ostatni sezon. Są 'Tudorowie', 'Borgiowie', 'Spartakus', 'Ostatnie Królestwo', czy rozgrywające się późniejszych czasach, Czarne Żagle', czy 'Frontier' z Jasonem Khalem Drogo Momoa. Tak jak z filmami o superbohaterach, można zachłostać szkapę na śmierć.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 1 raz 1

  Precz z szambem pisslamskim, precz z marginesem społecznym wystawianym do Trybunału Konstytucyjnego! Ludzie - obudźcie się!

 • brnxb

  Oceniono 1 raz 1

  20 grudnia w Wolsce zamieszki, bo murzynka czarodziejką.

 • azjael

  Oceniono 1 raz 1

  będzie czad

 • jagopa

  Oceniono 1 raz 1

  Jak wszystko nasze, i to w Hollywood polegnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX