"Wiedźmin". Producentka zdradziła, ile sezonów planuje. "Chodzi o to, by stworzyć opowieść, która wciągnie widzów na lata"

"Wiedźmin" pojawi się w ofercie Netfliksa 20 grudnia. To oczekiwana produkcja, ale czy widzowie polubią ją na tyle, żeby chcieć oglądać kolejne sezony? Twórcy oczywiście na to liczą. Producentka Lauren S. Hissrich zaplanowała opowieść o bohaterach stworzonych przez Andrzeja Sapkowskiego na o wiele dłużej.
Zobacz wideo

Lauren S. Hissrich w rozmowie z SFX Magazine (o sprawie pierwszy napisał w sieci PC Gamer), powiedziała:

Rozplanowałam historię na siedem sezonów. Teraz chodzi o to, by stworzyć opowieść, która rzeczywiście przyciągnie publiczność na lata. Najgorsze, co moglibyśmy zrobić, to włożyć całą naszą energię w pierwszy sezon i nie myśleć o tym, jak ci bohaterowie mogliby się rozwinąć.

"Wiedźmin" przejmie tytuł najpopularniejszego serialu po "Grze o tron"?

Netflix zacznie pokazywać historię Geralta (Henry Cavill), Yennefer (Anya Chalotra) i Ciri (Freya Allan) 20 grudnia. Zarówno szefowie serwisu jak i fani Andrzeja Sapkowskiego mają nadzieję, że nie będzie to krótka przygoda. Sam pisarz jest pozytywnie nastawiony. W wywiadzie udzielonym niedawno "Corriere della Sera" stwierdził, że "Wiedźmin" ma szansę przebić popularność "Gry o tron". Produkcja HBO przez lata była najchętniej oglądanym serialem na świecie. Powstało osiem sezonów.

Zrobili zbiórkę w sieci i przetłumaczyli "Wiedźmina" na białoruski. "Pięć razy więcej chętnych, niż zakładaliśmy" >>

"Wiedźmin" Netfliksa to nie adaptacja gier studia CD Projekt RED, ale książek Andrzeja Sapkowskiego. Hissrich już wcześniej zapowiadała też, że to nie będzie serial dla dzieci:

Oglądałam ostatnio ujęcia przed montażem. Moim dzieciom nie wolno już patrzeć na ekran po tym, jak jedno z nich się zakradło i zobaczyło coś, czego nie powinno było zobaczyć, bo się przestraszyło. To zdecydowanie będzie serial dla dorosłych. Dodam, że było dla mnie bardzo ważne, aby każda scena z przemocą czy seksem napędzała historię zamiast pełnić tylko funkcję szokującą dla widza.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: