"Wiedźmin" na Netfliksie zaplanowany jest na siedem sezonów. Podano nazwy pierwszych odcinków

Od samego początku "Wiedźmin" budzi dużo emocji wśród widzów, którzy czekają na efekty pracy aktorów i scenarzystów. Jak się okazuje producentka serialu potwierdza, że historia Geralta rozpisana jest na kilka kolejnych serii. Dodatkowo pojawiły się prawdopodobne tytuły odcinków pierwszego sezonu, które trafią na Netfliksa już w grudniu.
Zobacz wideo

"Wiedźmin" pojawi się na platformie Netflix w piątek 20 grudnia. Emocje wokół serialu podgrzewa jego producenta, Lauren S. Hissrich, która zdradza kolejne szczegóły dotyczące tej produkcji.

Netflix planuje siedem sezonów "Wiedźmina". Kolejny sezon może pojawić się w 2021 roku

W wywiadzie dla SFX Magazine kobieta przyznała, że historia Geralta z Rivii została rozpisana na siedem sezonów. Dodatkowo, chociaż premiera pierwszego sezonu jeszcze przed nami, już miały zostać podjęte pierwsze decyzje dotyczące drugiego sezonu. Według Lauren Hissrich takie planowanie jest niezbędne przy historii, która ma przyciągnąć widzów na lata. Drugi sezon miałby zostać udostępniony dopiero w 2021 roku. Producentka przyznała, że nie może obiecać, że wszyscy bohaterowie przetrwają pierwszy sezon "Wiedźmina".

Nakreśliłam sobie historie na siedem sezonów. Teraz liczy się tylko, jak stworzyć historie, które będą przyciągać widzów przez lata. Najgorsze, co moglibyśmy zrobić, to skupić całą naszą energię na pierwszym sezonie i nie myślcie o tym, w jakim kierunku mogą się rozwinąć te postacie.

Lauren S. Hissrich przyznała również, kto napisał poszczególne epizody "Wiedźmina". Producenta odpowiada za dwa odcinki 1. sezonu "Wiedźmina": pilot i finał. Pozostali scenarzyści to: Jenny Klein (odcinek 2), Beau DeMayo (odcinek 3), Declan de Barra (odcinek 4), Sneha Koorse (odcinek 5), Haily Hall (odcinek 6) i Mike Ostrowski (odcinek 7). 

Dodatkowo na Writers Guild America pojawiły się nazwy odcinków pierwszego sezonu produkcji. Nie ma jednak pewności, że jest to ostateczna wersja, jaka trafi na Netfliksa. "Wiedźmin" ma składać się z ośmiu odcinków, z których połowa wyreżyserowana jest przez Alika Sacharowa (znanego z pracy nad "House of Cards" i "Gra o tron").

  • Odcinek 2: Four Marks
  • Odcinek 3: Betrayer Moon
  • Odcinek 4: Of Banquets, Bastards and Burials
  • Odcinek 6: Rare Species
  • Odcinek 7: Before A Fall
  • Odcinek 8: Much More
Więcej o: