Wpadka polskiego Netfliksa. Najpierw dodał "Zimną wojnę", później usunął

"Zimna wojna" pojawiła się na Netfliksie i ku zdziwieniu wszystkich zainteresowanych użytkowników zniknęła po kilku dniach. Jak się okazało, doszło do pomyłki i film został udostępniony zbyt wcześnie.
Zobacz wideo

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego dostała trzy nominacje do Oscarów, a na początku listopada miała być dostępna w bibliotece platformy Netflix. Film się w istocie tam pojawił, ale po czterech dniach zniknął. Jak sam przyznał polski oddział serwisu , doszło do pomyłki.

Czytaj też: Trzy polskie filmy wśród najlepszych 100 tytułów dekady. Najwyżej "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego

"Zimna wojna" zniknęła z Netfliksa. Platforma wyjaśnia, jak to się stało

5 listopada na profilu polskiego Netfliksa pojawił się wpis, z którego dowiedzieliśmy się, że "Zimna wojna" była dostępna już w listopadzie z powodu błędu:

Pytacie, co się stało z "Zimną wojną" - musimy przyznać, że nie wszystko zagrało. Przez pomyłkę film trafił do nas... za wcześnie (true story!). Licencja na ten tytuł obowiązuje nas dopiero od przyszłego roku.

Platforma pospieszyła się z udostępnieniem tytułu o siedem miesięcy. Ale spokojnie, "Zimną wojnę" na Netfliksie będzie można jeszcze zobaczyć. Trzeba tylko poczekać do przyszłego roku:

"Zimna wojna" pojawi się na Netfliksie 1 czerwca. Wtedy już wszystko pójdzie śpiewająco.

Jeden z użytkowników zapytał, czy to oznacza, że ci którzy film już obejrzeli, popełnili przestępstwo. Otóż nie - film dostarczył legalnie dystrybutor produkcji, który zwyczajnie za bardzo się pospieszył. 

Czytaj też: "Wiedźmin" na Netfliksie zaplanowany jest na siedem sezonów. Podano nazwy pierwszych odcinków

Więcej o:
Komentarze (32)
Wpadka polskiego Netfliksa. Najpierw dodał "Zimną wojnę", później usunął
Zaloguj się
 • pin-kie

  Oceniono 19 razy 13

  Serio ktoś się zapytał czy popełnił przestępstwo oglądając film udostępniony przez legalny serwis, bo go za wcześnie wstawili?

 • karolhenryk

  Oceniono 9 razy 7

  Kupili licencję na Europę (lub świat), ale w Polsce ktoś inny miał wyłączne prawa do przyszłego roku. Gdy wrzucili go do Netfliksa w Europie, pojawił się również w polskim, choć tu nie powinien.
  Pewnie właściciel praw na Polskę zareagował, więc szybko wycofali.

 • achaszwerosz

  Oceniono 6 razy 6

  Od kiedy dobry marketing nazya się wpadką?

 • c.t.k

  Oceniono 8 razy 2

  Ja wiem, że film był czarno-biały, ale zdjęcie na pierwszej stronie , w pierwszej chwili, wygląda jak z nekrologu

 • darpodinio

  Oceniono 1 raz 1

  Nie rozumiem zachwytów na Kotem. Aktor jednej miny w tym filmie, chociaż w "Bogach" dawał radę. Z tego filmu została mi w pamięci irytująca pioseneczka, piękne czarno-białe zdjęcia i Joanna Kulig. Taki trochę film robiony na siłę. Ida była o niebo lepsza, w końcu grała tam Kulesza, oskarowa aktorka ;-)

 • ewa.iwa

  Oceniono 9 razy -1

  Ogladalam ostatnio.Nie polecam .Strasznie nudny film. Ladna muzyka.

 • maaac

  Oceniono 3 razy -3

  culture.pI/pl/artykul/w-dobrej-cenie-jak-zarabia-polskie-kino
  A jak na tym tle bogoojczyźniano patriotyczne filmy?

 • blackmac3

  Oceniono 6 razy -4

  Na Netfixie jest dużo lepszych filmów. Zimna wojna to przerost formy nad treścią. Poza tym tak stary, że każdy kto chciał już chyba obejrzał. Ostatnio dodano film Król. Też mroczny, a naprawdę niezły.

 • wigs

  Oceniono 6 razy -6

  Posiadaczom Netfliksa polecam "Zaćmę" Bugajskiego, film pod każdym względem doskonały. Na "Zimną wojnę" czekać nie warto, taki sam gniot jak laureat Oscara "Roma"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX