"Plotkara". W reboocie serialu pojawi się jedna z gwiazd oryginalnej wersji

HBO Max szykuje kontynuację przebojowego serialu "Plotkara", który ukaże losy nowej generacji uczniów z prywatnej nowojorskiej szkoły osiem lat po tym, jak słynny blog Plotkary zakończył działalność. Choć na ekranie nie zobaczymy odtwórców głównych ról z pierwszej wersji produkcji, usłyszymy za to bardzo znajomy głos.
Zobacz wideo

The Hollywood Reporter podał, że w roli narratorki dziesięcioodcinkowego reboota "Plotkary" ponownie wystąpi Kristen Bell. Aktorka, która zapisała się w pamięci telewidzów jako Veronica Mars, a obecnie jest m.in. gwiazdą serialu NBC "The Good Place", użyczała głosu tajemniczej Plotkarze we wszystkich sześciu sezonach produkcji CW. Twórcy są zdania, że nie wyobrażają sobie "Plotkary" bez niej. 

Zobacz też: "Mroczne materie". Jeśli tęsknicie za rozmachem i magią "Gry o tron", HBO ma godnego następcę >>

"Plotkara" raz jeszcze przemówi głosem Kristen Bell 

Producenci odświeżonej "Plotkary" we wspólnym oświadczeniu, cytowanym przez THR, napisali:

Kristen Bell zawsze była i zawsze będzie głosem Plotkary.

Bell to jednak jedyna jak na razie członkini oryginalnej obsady, która pojawi się w "Plotkarze". Z drugiej strony liceum dla Chace'a Crawforda, Leighton Meester, Blake Lively, Eda Westwicka czy Penna Badgleya dawno się skończyło - najwyższa pora na świeżą krew. Zarys fabuły reboota brzmi następująco: 

Osiem lat po wygaśnięciu starego bloga, nowe pokolenie nowojorskich nastolatków z prywatnej szkoły przekonuje się, jak szerokim zasięg ma wszechobecny wzrok Plotkary. Serial zajmie się tym, jak bardzo media społecznościowe - i sam krajobraz Nowego Jorku - zmieniły się w ciągu ostatnich lat.

Za stworzenie serialu od nowa odpowiedzialni będą pierwotni twórcy: Joshua Safran, firma produkcyjna Fake Empire, Alloy Entertainment, Warner Bros. TV i CBS Television Studios. Tak jak poprzednio, Safran napisze scenariusz, bazując na książce autorstwa Cecily von Ziegesar.

Nową "Plotkarę" będzie można oglądać na platformie HBO Max. 29 października ogłoszono, że serwis rozpocznie działalność w maju 2020 roku.

Zobacz też: "Przyjaciele" i "Rick i Morty" znikną z Netfliksa? WarnerMedia startuje z własną platformą streamingową >>

Więcej o: