"World on Fire". Zofia Wichłacz zachęca do oglądania serialu BBC: Najlepiej, kiedy Tomasz Kot gra twojego tatę

10 listopada na antenie Epic Drama Polska zadebiutuje serial BBC "World on Fire". W opowieści z czasów II wojny światowej pojawiła się plejada polskich gwiazd, m.in. Zofia Wichłacz, Borys Szyc i Tomasz Kot. Wichłacz za pośrednictwem Instagrama zaprosiła widzów przed telewizory.
Zobacz wideo

Pierwszy sezon serialu zawiera siedem godzinnych odcinków i ukaże pierwszy rok drugiej wojny światowej, od inwazji Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 r. do bitwy o Anglię. Jak w jednym z wywiadów zdradził Peter Bowker, twórca "World on Fire", serial rozpoczyna historia trójkąta miłosnego między Harrym, angielskim tłumaczem przebywającym w Warszawie, jego polską kochanką Kasią i Lois - dziewczyną, która czeka na Harry'ego w Anglii. W postać Kasi Tomaszeski wcieliła się wspomniana już Zofia Wichłacz, jedna z wielu polskich gwiazd zaangażowanych w prace nad serialem.

Zobacz też: Tomasz Kot w "The Perfect Enemy". Pochwalił się informacją o głównej roli w międzynarodowej produkcji >>

"World on Fire". Zofia Wichłacz o współpracy z Borysem Szycem i Tomaszem Kotem: To zaszczyt grać z nimi w jednej produkcji

Na swoim profilu na Instagramie Zofia Wichłacz udostępniła zdjęcie z uroczystej premiery "World on Fire", gdzie pozowała z Tomaszem Kotem i Borysem Szycem. Aktorka opatrzyła fotografię opisem: 

Tych Panów ze zdjęcia nie trzeba przedstawiać, ale to zaszczyt być z nimi na zdjęciu, a tym bardziej grać w jednej produkcji, a już najlepiej, kiedy Tomasz Kot gra twojego tatę. Zapraszam do oglądania!
 

W ekipie aktorskiej znaleźli się także m.in. Agata Kulesza, Eryk Biedunkiewicz i Mateusz Więcławek, którzy grają krewnych Kasi. Borys Szyc wciela się w serialu w Konrada, a Tomasz Kot dostał rolę Stefana. Kot w obszernym wywiadzie z Karolem Paciorkiem zdradził, że proponowano mu rozbudowanie wątku jego postaci, ale w tym czasie zaangażował się już w produkcję filmu "(Nie)znajomi", więc musiał odmówić.

Na tym nie koniec polskich smaczków w "World on Fire": Radosław Kaim, którego można było oglądać m.in. w 'Wallanderze" i "Szpiegach w Warszawie", w dwóch odcinkach wciela się w Ludwiga, a w aż sześciu powinniśmy zobaczyć Tomasza Ziętka ("Odwróceni. Ojcowie i córki"), który u Bowkera gra Tomasa. Zdjęcia do serialu powstawały w Europie, m.in. w Polsce, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. 

Brytyjscy widzowie mogli oglądać "World on Fire" od 29 września. Polska premiera serialu, który otrzymał u nas tytuł "Świat w ogniu: Początki", odbędzie się 10 listopada o 21:30 na antenie Epic Drama Polska.

Więcej o: