Lao Che: "Po ponad 20 latach grania zawieszamy działalność zespołu"

Lao Che zawiesza działalność. Muzycy o swojej decyzji poinformowali na Facebooku.

"To była kapitalna przygoda. Przygoda naszego życia. Po ponad 20 latach grania i wielu niezapomnianych chwilach spędzonych razem z Wami zawieszamy działalność Zespołu. Nie mówimy, że to koniec, że zamykamy Zespół, bo tak się po prostu nie da. Nasza przyjaźń tu się zaczęła, a prawdziwa przyjaźń nigdy się kończy" - napisali członkowie Lao Che. Przy okazji zaprosili fanów na pożegnalną trasę koncertową.

Lao Che zawiesza działalność, ale jeszcze rusza w trasę

Podczas trasy "No to Che!" muzycy planują "odświeżyć stare kawałki", pierwszy z serii koncertów zagrają 2 lutego przyszłego roku w Olsztynie. Prawdziwe pożegnanie nastąpi 26 kwietnia we Włocławku. Fani mogą liczyć w sumie jeszcze na 19 koncertów.

Zespół tworzą obecnie: Maciej Dzierżanowski, Mariusz Denst, Michał Jastrzębski, Filip Różański, Rafał Borycki, Karol Gola i Hubert Dobaczewski. Lao Che powstał w 1999 roku w Płocku. Ma na koncie siedem albumów studyjnych: "Gusła", "Powstanie warszawskie", "Gospel", " Prąd stały / Prąd zmienny", "Soundtrack", "Dzieciom" i "Wiedza o społeczeństwie".

Występowali m.in. na Przystanku Woodstock i Męskim Graniu. W 2012 roku podczas uroczystości związanych z 68. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego Borycki, Denst, Dobaczewski, Dzierżanowski, Jastrzębski, Pokorski i Różański otrzymali z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego Srebrne Krzyże Zasługi za działalność na rzecz popularyzacji i upamiętniania Powstania Warszawskiego.

Więcej o: