"The Mandalorian". Bardzo pozytywne pierwsze recenzje serialu Disneya

Pierwszy aktorski serial z uniwersum "Star Wars" miał premierę 12 listopada na platformie Disney+. Pierwsze recenzje produkcji są bardzo dobre, a w serwisie Rotten Tomatoes "The Mandalorian" otrzymał aż 94 procent pozytywnych opinii. Z kolei na IMDb produkcja otrzymała notę 9,2 na 10 przy prawie sześciu tysiącach głosów.
Zobacz wideo

Premiera serialu spotkała się z pewnymi problemami technicznymi związanymi z przesyłem danych, ale po pierwszych utrudnieniach widzowie mogli już na spokojnie zapoznać się z pierwszym odcinkiem serialu "The Mandalorian". Od razu po premierze w mediach społecznościowych zaczęły być publikowane bardzo dobre recenzje tej produkcji.

Pierwszy odcinek serialu wyreżyserowany został przez Dave'a Filoniego. Disney wcześniej nie udostępnił premierowego odcinka krytykom, dlatego na pierwsze recenzje trzeba było poczekać aż do premiery. Opinie najważniejszych krytyków zebrano na portalu rottentomatoes.com.

"The Mandalorian" Disneya z bardzo pozytywni recenzjami: "Niebo Gwiezdnych Wojen"

Germain Lussier z io9.com opisał serial Disneya jako "niebo Gwiezdnych Wojen". "Nawet jeśli Mandalorian pozostaje w tyle za 'Gwiezdnymi Wojnami', to skręt fabuły z tej bardziej oczekiwanej trasy, czyni serial bardziej intrygującym i daje doskonałe wejście w historię odległej galaktyki" tak brzmi kolejny komentarz Caroline Framke.

 

Komentator CNN uważa z kolei, że 39-minutowy odciek daje fanom świetną zabawę oraz może być powodem do dobrego samopoczucia po obejrzeniu premierowego odcinka. Jorge Loser napisał:

'Mandalorian' może nie jest ryzykowny, ale jego zaangażowanie w prostotę działa na jego korzyść i oddaje ducha oryginalnej serii.

Dziennikarz dodał, że serial Disneya jest "starą szkołą Gwiezdnych Wojen", które zyskały taką rzeszę fanów na całym świecie.

"The Mandalorian" chwali też Josh Wilding z comicbookmovie.com, według którego serial ma wszystko to, czego fani moli chcieć od serialu telewizyjnego o "Gwiezdnych Wojnach". Dziennikarz zwraca też uwagę na rewelacyjny występ Pedro Pascala, który gra główną rolę w tej produkcji.

Platforma Disney+, na której udostępnione będą kolejne odcinki "The Mandalorian", wystartowała jedynie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Holandii. Na razie nie wiadomo, kiedy polscy widzowie będą mogli wykupić dostęp do tego serwisu streamingowego. 

Więcej o: