"Wiedźmin". Są nowe zdjęcia serialu Netfliksa, wreszcie możemy się przyjrzeć postaci Macieja Musiała

Netflix szykuje premierę serialu "Wiedźmin" na 20 grudnia. Pojawiły się nowe zdjęcia i kilka informacji dotyczących pierwszego odcinka.
Zobacz wideo

Na jednym ze zdjęć widzimy Macieja Musiała, który gra Sir Lazlo, inne przedstawia Jodhi May jako królową Calanthe. Człowiek w hełmie na sfotografowany w bliskim planie to serialowy Cahir aep Ceallach, a dwie pozostałe fotografie przedstawiają Henry'ego Cavilla jako Geralta z Rivii. Ujęcie z tyłu poprzedza walkę ze strzygą, a drugie to Geralt czekający na pojedynek z Renfri (Dzierzbą).

"Wiedźmin". Osiem odcinków w pierwszym sezonie, to że będzie drugi prawie pewne

Niedawno poznaliśmy tytuły sześciu z ośmiu odcinków pierwszej serii "Wiedźmina". Są to:

  • Odcinek 2: Four Marks
  • Odcinek 3: Betrayer Moon
  • Odcinek 4: Of Banquets, Bastards and Burials
  • Odcinek 6: Rare Species
  • Odcinek 7: Before A Fall
  • Odcinek 8: Much More

Producentka Lauren S. Hissrich zdradziła, że rozplanowała historię Geralta na siedem sezonów, ale w tym momencie nie ma pewności, że wszystkie powstaną. Prawie pewne jest jednak to, że doczekamy się drugiej serii, która - według Hissrich - miałaby pojawić się w Netfliksie w 2021 roku.

W produkcji, której twórcy opierają się na powieściach i opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego, obok Henry'ego Cavilla występują m.in. Anyi Chalotra jako Yennefer, Freya Allan jako Ciri i Joey Batey, który zagra Jaskra. Sam Sapkowski jest zaangażowany w realizację serialu, jest zatrudniony jako jego konsultant. Polski pisarz nie widział co prawda fragmentów, bo czeka na premierę "Wiedźmina", żeby zobaczyć dopiero efekt końcowy, ale wierzy w ten tytuł:

Andrzej Sapkowski w zagranicznym wywiadzie: "Wiedźmin" może powtórzyć sukces "Gry o tron", a nawet go przebić >>

Więcej o: