Netflix odpowiada na zarzuty ws. "Iwana Groźnego z Treblinki". Do map mają być dodane objaśnienia

Jest reakcja Netflixa na zastrzeżenia wobec mapy z serialu "Iwan Groźny z Treblinki". Serwis zapowiada, że doda teksty do map, by "uniknąć nieporozumień".

Netflix na Twitterze zamieścił odpowiedź na list premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie serialu "The Devil Next Door" (w Polsce znany pod nazwą "Iwan Groźny z Treblinki"). Morawiecki pisał w tej sprawie bezpośrednio do Reeda Hastingsa, szefa Netflixa.

Serwis przekazał, że wspiera twórców produkcji, którzy "wykonali istotną pracę i badania". Zapewnił jednocześnie, że zajmie się podnoszonymi przez premiera zastrzeżeniami co do map, jakie pojawiają się w serialu.

Chcąc zapewnić naszym użytkownikom więcej informacji na ważne tematy przedstawione w tym serialu dokumentalnym i uniknąć nieporozumień, w ciągu najbliższych dni dodamy teksty do niektórych przedstawionych w nim map

- czytamy w stanowisku Netflixa.

>>> Tak Netflix zapowiadał serial "Iwan Groźny z Treblinki"

Zobacz wideo

Netflix zapowiada poprawienie map w "Iwanie Groźnym z Treblinki"

Premier, a także IPN i wielu publicystów, wskazywali na wprowadzającą w błąd mapę z rozmieszczonymi na niej niemieckimi obozami. Na mapie przedstawiono je w granicach współczesnej Polski - zabrakło nie tylko właściwych granic (II RP), ale też podkreślenia, że obozy stały w okupowanej przez III Rzeszę Polsce.

Jak zapewnia Netflix, doda te teksty, by "pomóc wyjaśnić" cały kontekst.

Pomoże to wyjaśnić, że obozy zagłady i obozy koncentracyjne zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski, który napadł na Polskę i okupował ją w latach 1939-1945

- pada w piśmie.

Więcej o: