Netflix odpowiada na zarzuty ws. "Iwana Groźnego z Treblinki". Do map mają być dodane objaśnienia

Jest reakcja Netflixa na zastrzeżenia wobec mapy z serialu "Iwan Groźny z Treblinki". Serwis zapowiada, że doda teksty do map, by "uniknąć nieporozumień".

Netflix na Twitterze zamieścił odpowiedź na list premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie serialu "The Devil Next Door" (w Polsce znany pod nazwą "Iwan Groźny z Treblinki"). Morawiecki pisał w tej sprawie bezpośrednio do Reeda Hastingsa, szefa Netflixa.

Serwis przekazał, że wspiera twórców produkcji, którzy "wykonali istotną pracę i badania". Zapewnił jednocześnie, że zajmie się podnoszonymi przez premiera zastrzeżeniami co do map, jakie pojawiają się w serialu.

Chcąc zapewnić naszym użytkownikom więcej informacji na ważne tematy przedstawione w tym serialu dokumentalnym i uniknąć nieporozumień, w ciągu najbliższych dni dodamy teksty do niektórych przedstawionych w nim map

- czytamy w stanowisku Netflixa.

>>> Tak Netflix zapowiadał serial "Iwan Groźny z Treblinki"

Zobacz wideo

Netflix zapowiada poprawienie map w "Iwanie Groźnym z Treblinki"

Premier, a także IPN i wielu publicystów, wskazywali na wprowadzającą w błąd mapę z rozmieszczonymi na niej niemieckimi obozami. Na mapie przedstawiono je w granicach współczesnej Polski - zabrakło nie tylko właściwych granic (II RP), ale też podkreślenia, że obozy stały w okupowanej przez III Rzeszę Polsce.

Jak zapewnia Netflix, doda te teksty, by "pomóc wyjaśnić" cały kontekst.

Pomoże to wyjaśnić, że obozy zagłady i obozy koncentracyjne zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski, który napadł na Polskę i okupował ją w latach 1939-1945

- pada w piśmie.

Więcej o:
Komentarze (54)
"Iwan Groźny z Treblinki". Netflix reaguje na zastrzeżenia. Będą poprawki
Zaloguj się
 • wolfram.izotopowicz

  Oceniono 40 razy 16

  W napisach końcowych czytamy, że serial współfinansowało Ministerstwo Kultury i Sportu Izraela oraz izraelski Fundusz Kina oraz Telewizji.

  Coz za zbieg okolicznosci.....

 • kjarema

  Oceniono 14 razy 10

  To nie jest jedyna mapa, która jest pokazywana w tym serialu, jest ich kilka. Za każdym razem gdy jest mowa o obozach jest to przedstawiane tak: ‚nazistowskie obozy w Polsce”
  Gdy jest mowa o Johnie Demianiku „ Ivanie z Treblinki”,na każdym kroku podkreślają, ze nie jest już obywatelem USA, stracił obywatelstwo, jest bezpaństwowcem, zeby w jakikolwiek sposób nie kojarzyć go z USA. Taki zabieg socjotechniczny z mapami i określeniami nazistowskie obozy w Polsce, przeciętnemu debilowi amerykańskie, który nie ma pojęcia ze Polska była pod okupacja, przedstawia obraz w którym to nazisci nie Niemcy stworzyli sobie obozy w Polsce tam mordowali ludzi i Polacy na to pozwalali.

 • zueoko

  Oceniono 9 razy 5

  Dobrze, że zamierzają to wyprostować bo takie błędy w serialu historycznym to żenada.

 • menel13

  Oceniono 16 razy 4

  Ale jakto? Pisior miał rację?

 • annhan

  Oceniono 11 razy 3

  Ilu z was tu wypowiadających się obejrzało dokument.

 • marek.krajewski63

  Oceniono 21 razy 3

  Wystarczy zerknac na artykuly o Polsce w amerykanskich mediach. Na forach pod nimi kilka wpisow, KILKA, Polakow w USA, gdzie normalne na tematy biezace jest po kilka tysiecy.
  G. kogo obchodzi w USA i swiecie Polska.
  Widaomo, ze warto prostowac pewne sprawy, ale g. kogo to obchodzi. By to zmienic nalezaloby zainwestowac WIELKIE pieniadze w akcje informatyczna w glownych swiatowych mediach, a tu Polska jest za biedna, by walczyc z zydowskimi mediami, ktoe dominuja swiat.

 • jango33

  Oceniono 13 razy 3

  Ktoś powinien zrobić film jak amerykanie z Utah dokonali holocaustu nowych osadników, jak strzelano dzieciom w głowę i tuszowano tą zbrodnię.

 • mordred

  Oceniono 6 razy 2

  Zanim wybuchła sprawa z mapami, obejrzałem pierwszy odcinek. Dałem sobie spokój z następnymi, bo mapy mapami, ale z treści i wypowiedzi osób w nim występujących, dowiedziałem się, że obozy były w Polsce, czyli polskie.
  W 1996 roku Isaac Singer powiedział:
  "„Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. My nigdy na to nie pozwolimy. (...) Będziemy im to powtarzać dopóki Polska ponownie nie zamarznie. Jeśli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań będzie publicznie atakowana i upokarzana na forum międzynarodowym”

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX