"Impeachment: American Crime Story". Wiemy, kto zagra prezydenta Billa Clintona

"Impeachment: American Crime Story" to trzecia odsłona antologii stacji FX, poruszającej tematy spraw kryminalnych, które rozgrywały się na oczach całego świata. Twórcy powoli odkrywają karty dotyczące serii o skandalu seksualnym z udziałem prezydenta USA Billa Clintona. W rolę głowy państwa wcieli się Clive Owen.
Zobacz wideo

Portal Variety potwierdził, że brytyjski aktor Clive Owen zmierzy się z odtworzeniem postaci 42. prezydenta Stanów Zjednoczonych, Williama Jeffersona III Clintona, w serialu poświęconym wielkiej aferze, która wyszła na światło dzienne w trakcie jego drugiej kadencji.

Jak podaje Variety, Clive Owen ostatnio zaangażował się w projekt Apple TV+ "Lisey's Story", gdzie zagra wraz z Julianne Moore. Aktor w 2004 roku otrzymał nominację do Oscara za występ w filmie "Bliżej". Owen jest też znany szerszej publiczności z takich produkcji jak "Ludzkie dzieci" Alfonso Cuarona, "Plan doskonały" Spike'a Lee czy "Sin City" Roberta Rodrigueza.

Zobacz też: Powstaje miniserial na podstawie książki Jamesa Comeya, byłego szefa FBI. Znamy odtwórcę roli Donalda Trumpa >>

"Impeachment: American Crime Story". Nie pierwszy taki skandal w Białym Domu, ale pierwsze takie konsekwencje

"Impeachment" najprawdopodobniej zgłębi wątki kobiet uwikłanych w sprawę niesławnej relacji Clintona ze stażystką. Afera wyszła bowiem nie od samej Lewinsky, ale jej przyjaciółki Lindy Tripp, która nagrywała rozmowy telefoniczne kochanków i zachęcała Lewinsky, aby ta dokumentowała wszelkie detale ich związku. W rolę Tripp wcieli się Sarah Paulson, a jako Monica Lewinsky wystąpi Beanie Feldstein. Na ekranie zobaczymy także Paulę Jones odgrywaną przez Annaleigh Ashford. Jones jako pierwsza pozwała Billa Clintona o molestowanie seksualne, jeszcze gdy był on gubernatorem stanu Arkansas.

To właśnie w dużej mierze dzięki zeznaniom Clintona w tej sprawie, które w swoim śledztwie ujął prokurator specjalny Kenneth Starr, Kongres zdecydował się wszcząć przeciwko prezydentowi procedurę impeachmentu. Clintonowi przedstawiono zarzuty krzywoprzysięstwa i utrudniania działań wymiarowi sprawiedliwości. Choć w wyniku ostatecznego głosowania oskarżonemu udało się uniknąć najwyższej kary w postaci usunięcia z urzędu, ostatnie dwa lata drugiej kadencji Clintona upłynęły w cieniu afery. 

Scenariusz nowego "ACS" bazuje na książce "A Vast Conspiracy: The Real Story of the Sex Scandal That Nearly Brought Down a President" Jeffreya Toobina. Zdjęcia do produkcji ruszają w lutym. Jako datę premiery zapowiedziano 27 września 2020 roku, czyli niewiele ponad miesiąc przed wyborami prezydenckimi w USA. 

Więcej o: