"Wiedźmin". Wiemy już, od którego miejsca rozpocznie się historia Geralta w serialu Netfliksa

Ile lat będzie miał w "Wiedźminie" Netfliksa Geralt z Ravii w momencie, gdy poznają go widzowie? Producentka Lauren S. Hissrich zdradziła tę i kilka innych informacji na temat początku serialu.
Zobacz wideo

W rozmowie z SciFiNow Hissrich powiedziała:

Razem ze scenarzystami wybrałam nie tylko swoje ulubione historie, choć i dla tych znalazło się miejsce, lecz także najlepiej ilustrujące, o czym jest 'Wiedźmin'. Od tego zaczęliśmy.

"Wiedźmin". Geralt na początku serialu będzie miał prawie 100 lat

- Geralt ma prawie 100 lat, gdy zaczyna się serial, jest w trakcie podróży przez życie. Potem następuje śmierć jednej z postaci i to sprawia, że wyrusza w nowym kierunku. To komplikuje sprawy w życiu mężczyzny, któremu wydawało się, że wszystko ma poukładane - dodaje Hissrich. - To całkiem fajny moment startowy. To bohater u progu nowej przygody - podsumowuje producentka.

Hissrich przyznała, że chociaż "Wiedźmin" jest mocno oparty o książki Andrzeja Sapkowskiego, chciała wprowadzić zmiany dotyczące głównych kobiecych postaci:

Chciałam, żeby Ciri i Yennefer stały na własnych nogach, były bardziej samodzielne. W książkach są przedstawiane z perspektywy Geralta, a dla mnie było ważne, żeby widzowie poznali je najpierw bez niego, jak dojrzewają i idą przez życie, a dopiero potem ich połączyć.

W serialu, który Netflix udostępni 20 grudnia, Geralta gra Henry Cavill, Freya Allan wcieli się w Ciri, a Anyi Chalotra pojawi się jako Yennefer.

Andrzej Sapkowski w zagranicznym wywiadzie: "Wiedźmin" może powtórzyć sukces "Gry o tron", a nawet go przebić >>

Producentka Lauren S. Hissrich zdradziła w jednym z wcześniejszych wywiadów, że rozplanowała historię Geralta na siedem sezonów. W tym momencie oficjalnie wiadomo już, że będzie kręcony drugi sezon.

<<Reklama>> "Saga o Wiedźminie" dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: