"Szadź" ma być niezwykłym serialem kryminalnym. Od początku wiadomo, kto zabija

Siedmioodcinkowy serial "Szadź" kręcony dla Player.pl i TVN to historia seryjnego mordercy oraz podążającej jego tropem komisarz policji. W rolach głównych występują Maciej Stuhr oraz Aleksandra Popławska. Na planie pojawił się też autor książkowego pierwowzoru - i to nie tylko po to, żeby sprawdzić, jak radzą sobie filmowcy.

Aleksandra Popławska podzieliła się zdjęciami zrobionymi z Igorem Brejdygantem na planie "Szadzi" i napisała: 

Autor książki pt. „Szadź”, na podstawie której kręcimy serial, wpadł kontrolnie na plan i nawet zagrał rolę!!!
 

"Szadź" ma nie być zwykłym kryminałem. Kto w obsadzie?

Jak widać na zdjęciach, Brejdygant ma na piersi policyjną odznakę, więc pewnie wcielił się w śledczego. Oprócz Aleksandry Popławskiej, która gra panią komisarz, i pisarza (w pewnie niewielkiej roli) w serialu występują Maciej Stuhr, Bartosz Gelner, Cezary Łukasiewicz, Anna Cieślak, Zofia Domalik, Barbara Kurzaj, Emma Giegżno oraz Mirosław Zbrojewicz.

Jak zapowiadają twórcy, nowy serial nie będzie zwykłym kryminałem, bo niemal od początku wiemy, kto zabija. - Tym, co trzyma widza w napięciu, jest pościg za mordercą i odkrywanie tajemnicy o relacji między postaciami. Pod tym względem jest to wyjątkowa historia - zapewnia Tomasz Blachnicki, producent TVN.  

"Szadź" Igora Brejdyganta - ebook dostępny w publio.pl >>

Historia rozpoczyna się na obrzeżach Opola, gdzie w okrutny sposób zostaje zamordowana młoda dziewczyna. Dochodzenie wykazuje, że była jedną z wielu ofiar psychopatycznego seryjnego zabójcy. Na miejscu pojawia się komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska). Policjantka nie zdaje sobie jednak sprawy, że jej udział w śledztwie nie jest przypadkowy. Czy zdoła dotrzeć do mordercy, zanim ten wybierze kolejną ofiarę? Każdy odcinek "Szadzi" ma odkrywać część prawdy o tym, co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) - religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem.

Zdjęcia do serialu są kręcone w Opolu i Warszawie, a efekt w postaci gotowej produkcji trafi do Player.pl wiosną przyszłego roku.

Zobacz wideo
Więcej o: