"Gra o tron": Emilia Clarke odmówiła zagrania w rozbieranej scenie: "Zawiedziesz swoich fanów"

Emilia Clarke w ostatnim wywiadzie wyznała, że była przekonywana przez producentów serialu "Gra o tron" do zagrania jednej z rozbieranych scen. Aktorka miała być przekonywana tym, że w przypadku odmowy rozczaruje swoich fanów.

Jak informuje portal NME.com, gwiazda "Gry o tron" w rozmowie z Daxem Shepardem w podkaście "Armchair Expert" przyznała, że nie chciała grać w scenach rozbieranych. Emilia Clarke twierdzi, że w tej kwestii wywierano na niej silną presję.

Zobacz też: "Gra o tron". Emilia Clarke ujawniła sprawcę afery z kubkiem kawy. "Oskarżony" reaguje na jej słowa >>

Emilia Clarke o rozbieranych scenach w "Grze o tron": "Płakałam w łazience, wracałam, robiłam scenę, wszystko miało być dobrze"

Emilia Clarke ujawniła, że gdy po raz kolejny odmówiła zagrania w scenie, gdzie miała być naga, usłyszała, że taką decyzją tylko "rozczaruje" swoich fanów. Gwiazda "Gry o tron" wyznała:

Teraz jestem o wiele bardziej doświadczona, wiem, co jest dla mnie wygodne i co mogę robić. Ale na planie były spory. Mówiłam: - Nie, prześcieradło zostaje. Oni odpowiadali: - Chyba nie chcesz zawieść swoich fanów. Na co ja: - Pieprzcie się.

Aktorka przyznała również, że była przytłoczona dużą liczbą rozbieranych scen, które pojawiły się od pierwszego sezonu hitu HBO. - Podjęłam się tej pracy, przysłali mi scenariusz i czytając go, pomyślałam: "Oho, jest i haczyk!". Ale byłam świeżo po szkole teatralnej, podeszłam do tego jak do pracy. Jeśli jest to w scenariuszu, to najwyraźniej jest potrzebne, tak ma być i tak będzie - dodała Emilia Clarke.

Wcielająca się w postać Daenerys Targaryen aktorka przyznała, że na początku nie protestowała na propozycje takich scen, jednak z czasem nabrała przekonania, że już nie ma ochoty na więcej nagości:

Przepłynęłam przez pierwszy sezon. Nigdy wcześniej nie byłam na takim planie filmowym. Byłam całkowicie naga z tymi wszystkimi ludźmi i nie wiedziałam, co mam robić, czego się ode mnie oczekuje. Nie wiedziałam już, czego chcę.

Aktorka dodała, że na początku nie czuła się na tyle ważna ani wystarczająco zdolna do tego, by wymagać czegokolwiek od produkcji. - Płakałam w łazience, wracałam, robiłam scenę, wszystko miało być dobrze - podsumowała. Emilia Clarke wyznała, że to dzięki pracy z Jasonem Momoą kobieta zdecydowała się ustalić zasady dotyczące tego, ile ciała chce pokazać.

Więcej o:
Komentarze (35)
"Gra o tron": Emilia Clarke odmówiła zagrania w rozbieranej scenie: "Zawiedziesz swoich fanów"
Zaloguj się
 • aniorek

  Oceniono 26 razy 20

  no i to jest wielki problem w tym biznesie dla kobiet. jesli chcesz cos osiagnac, na poczatku kariery nie masz nic do powiedzenia. dopiero, gdy serial jest popularny i grasz kluczowa role, mozesz dyktowac warunki. wiele osob z potencjalem pewnie rezygnuje z kariery aktorskiej wlasnie przez to.

 • prawdziwy_gonzo

  Oceniono 18 razy 14

  Jestem pracownikiem w wielkiej fabryce produkującej wykałaczki. Dzisiaj szef do mnie przyszedł, żebym został 3 godziny dłużej, inaczej rozczaruję naszych klientów. Oczywiście się zgodziłem i pocałowałem go w sygneta.

 • heresy

  Oceniono 24 razy 10

  Mamoa jest bardzo spoko gościem. Clark niestety jest bardzo średnią aktorką. Widać to w innych tytułach z jej udziałem.

 • qlll

  Oceniono 15 razy 9

  było w scenariuszu..? było, wiedziała co podpisuje..? widziała, to nie rozumiem po co te żale. Wykonała swoją pracę zgodnie z przedstawionymi warunkami. Ten serial miał taką oglądalność właśnie za brutalne i pełne nagości sceny. Dzięki temu, że się słuchała scenarzystów pracę miała przez 8 lat a nie 2.

 • six_a

  Oceniono 19 razy 9

  no niestety, ale z czasem film stracił pazur, golizny było coraz mniej, aż zrobiła się z tego dobranocka. szczególnie w ostatnim, który w ogóle nie był sezonem tylko jakimś spisem treści sezonu, którego zapomniano rozwinąć.

 • 1234pablo

  Oceniono 7 razy 7

  Boże, znowu google translator. Chociaż robicie potem przelewy do googla?

 • deusirae

  Oceniono 5 razy 1

  zalosna zaloosc.. Czekamy kiedy ich zaskarzy! :D

 • jan.go

  0

  A nie mogli znaleźć dublerki jak w " Potopie " w scenie kąpieli pani Skorupko ? Tak na marginesie to wielu aktorów i aktorek rozbiera się tylko za granicą w tym pani Skorupko

 • zakrzyczny

  Oceniono 4 razy 0

  żadna praca nie hańbi, oprócz nisko płatnej ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX