"The Eddy". Netflix udostępnia pierwsze zdjęcia z serialu. Joanna Kulig wśród międzynarodowej obsady

Netflix udostępnił zdjęcia z planu serialu "The Eddy", w którym jedną z głównych ról gra Joanna Kulig. Niedawno w Paryżu zakończyły się prace na planie. To pierwszy przeznaczony na mały ekran projekt Damiena Chazelle'a, nagrodzonego Oscarem za reżyserię "La La Land" .

Na zdjęciach udostępnionych przez Netfliksa widać pochłoniętego pracą reżysera Chazelle'a, a także odtwórców głównych ról - André Hollanda, Joannę Kulig, Amandlę Stenberg, Tahara Rahima i Leilę Bekhti. Nie zabrakło też członków serialowego zespołu The Eddy. Co wiemy o nadchodzącej produkcji Netfliksa?

Zobacz też: Tomasz Kot w "The Perfect Enemy". Pochwalił się informacją o głównej roli w międzynarodowej produkcji >>

"The Eddy". Życie wśród paryskiej mieszanki kultur

"The Eddy" to serial muzyczny, którego akcja rozgrywa się we współczesnym, wielokulturowym Paryżu. Elliot Udo (Holland), niegdyś znany pianista z Nowego Jorku, jest współwłaścicielem podupadającego klubu muzycznego, w którym chowa się przed całym światem. Burzliwy związek z Elliotem tworzy Maya (Kulig), wokalistka zespołu The Eddy. 

Amandla Stenberg ("Nienawiść, którą dajesz") wcieli się w nastoletnią córkę Eliota - Julię. Tahar Rahim ("Prorok") to z kolei odtwórca roli Farida, współwłaściciela klubu, którego tajemnicze życie wciąż negatywnie odbija się na Elliocie i jego zespole. Na ekranie zobaczymy też Leilę Bekhti ("Niezatapialni") jako wspierającą żonę Farida, Amirę. 

Za reżyserię "The Eddy" oprócz Damiena Chazelle'a odpowiedzialni są: Houda Benyamina ("W pogoni za marzeniami"), Laila Marrakchi ("Marock") i Alan Poul, zwycięzca nagrody Emmy ("Opowieści z San Francisco", "Grace i Frankie"). Każdy z filmowców nakręcił po dwa odcinki serialu.

Wśród twórców znajdują się również: zdobywca nagrody BAFTA, scenarzysta Jack Thorne ("Cudowny chłopak") oraz sześciokrotny laureat Grammy Glen Ballard ("Bad" Michaela Jacksona i "Jagged Little Pill" Alanis Morissette), który jest autorem wszystkich utworów wykonywanych przez zespół The Eddy. Warto wspomnieć, że członkami ekranowej grupy są profesjonalni muzycy: Randy Kerber, Lada Obradovic, Ludovic Louis, Jowee Omicil oraz Damian Nueva Cortes. 

Producentami wykonawczymi są Damien Chazelle, Jack Thorne, Glen Ballard, Alan Poul, Jimmy Desmarais oraz Olivier Bibas. Współproducentem wykonawczym jest także André Holland. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale na pewno będziemy mogli obejrzeć "The Eddy" na Netfliksie w przyszłym roku.

Więcej o: