Serialowy ranking dekady: "Breaking Bad" najlepszy, z Netfliksa tylko "BoJack Horseman"

Krytycy i eksperci poproszeni przez serwis "World of Reel" przygotowali ranking najlepszych seriali emitowanych w latach 2010-2019. Jak się okazało w rankingu 20 najlepszych produkcji znalazł się tylko jeden serial wyprodukowany przez Netflix.
Zobacz wideo

W przygotowaniu rankingu "World of Reel" udział wzięli najlepsi krytycy, którzy publikują recenzje w takich czasopismach jak "The Hollywood Reporter", "USA Today", "IndieWire", "Variety", "Forbes", "Rolling Stone" czy "The New York Times". Mieli oni ocenić produkcje, które emitowane były w latach od 2010 do 2019 roku lub, których większość sezonów transmitowana była w tym czasie. 

"Breaking Bad", "Mad Men" i "Fleabag" najlepszymi serialami dekady

Jak się okazuje najwięcej głosów otrzymał serial "Breaking Bad" który znalazł się na liście top 5 prawie połowy głosujących. Tym samym z sumą 41 punktów udało mi się wygrać cały ranking. Na drugim miejscu, z 34 głosami, znalazł się "Mad Men". Ostatnie miejsce na podium otrzymała produkcja "Fleabag", która ma na swoim koncie 25 głosów.

Najwięcej miejsc (pięć) na liście udało się zebrać serialom wyprodukowanym przez HBO. Na liście najlepszych seriali dekady znalazła się na przykład "Sukcesja", która emitowana jest zaledwie od roku. Z kolei największy konkurent tej platformy, Netflix, może poszczycić się tylko jednym serialem, który trafił do zestawienia. Jest nim animowany serial dla dorosłych "BoJack Horseman". Po jednym serialu mają także stacje BBC, Showtime, CBS i Sundance TV.

Lista top 20 najlepszych seriali dekady:

 1. "Breaking Bad" (AMC)
 2. "Mad Men" (AMC)
 3. "Fleabag" (BBC)
 4. "Pozostawieni" (HBO)
 5. "Gra o tron" (HBO)
 6. "Twin Peaks: The Return" (Showtime)
 7. "Zawód Amerykanin" (FX)
 8. "Atlanta" (FX)
 9. "Bojack Horseman" (Netflix)
 10. "Figurantka" (HBO)
 11. "Zadzwoń do Saula" (AMC)
 12. "Justified: Bez przebaczenia" (FX)
 13. "Parks and Recreation" (NBC)
 14. "Hannibal" (NBC)
 15. "Żona idealna" (CBS)
 16. "Sukcesja" (HBO)
 17. "Iluminacja" (HBO)
 18. "American Crime Story" (FX)
 19. "Rectify" (SundanceTV)
 20. "Dobre miejsce" (NBC)
Więcej o: