"Wataha" powraca z trzecim sezonem już w grudniu. Są nowe materiały z planu serialu HBO

Na granicy w Bieszczadach nigdy nie jest spokojnie. W miejsce zlikwidowanej grupy przestępczej pojawiają się nowi gracze. 6 grudnia zadebiutuje trzeci sezon uwielbianej przez Polaków produkcji HBO "Wataha". W sieci pojawiły się najnowsze zdjęcia oraz zwiastun serialu.
Zobacz wideo

Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów próbujących uciec z Polski na Ukrainę. Rebrow, podążając ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, Rebrow zwraca się po pomoc do Dobosz, podejrzewając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady. Jak zapowiada producent serialu, Bogumił Lipski, sezon trzeci "Watahy" będzie przepełniony przekraczaniem granic - zarówno dosłownie, jak i w przenośni.

Zobacz też: HBO GO podał listę najchętniej oglądanych seriali przez Polaków: "Gra o tron" dopiero na 3. miejscu >>

"Wataha". Trzeci sezon to "kronika powrotów i weryfikacja dawnych prawd"

Lipski stwierdził:

Trzeci sezon jest kroniką powrotów i opowiada o przekraczaniu granic. Rebrow, Dobosz i reszta bohaterów dojrzewają, zmieniają się, weryfikują dawne prawdy i przekonania. Testujemy ich granice, sprawdzamy, komu z nich uda się pozostać wiernym swoim ideałom, a kto po drodze będzie musiał nagiąć i złamać zasady.

Leszek Lichota, który wciela się w "Watasze" w postać Wiktora Rebrowa, zdradził co nieco na temat losów swojego bohatera. Rebrow ponownie mierzy się z trudnymi wyborami. Mimo że wrócił do pracy w straży, przeszłość nie daje mu o sobie zapomnieć. Nie każdy jest zachwycony jego powrotem. Wiele osób patrzy na niego jak na podejrzanego, działającego na granicy prawa. Do tego na horyzoncie pojawia się nieznana postać – nowa szefowa ukraińskich przemytników – Tatiana Barkova. Jak mówi Lichota, Rebrow to teraz całkiem inny mężczyzna niż ten, którego poznaliśmy w pierwszym sezonie serialu:

Stał się zamknięty, nieufny. Życie nauczyło go, że nawet najbliżsi ludzie mogą go zdradzić. Na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów stracił wielu przyjaciół. Wataha, do której wraca, nie jest tą samą, którą znał dawniej. Stał się więc samotnym wilkiem. Nie czuje się dobrze wśród ludzi i ma trudności w nawiązywaniu kontaktów. Boi się, że jeśli wtajemniczy innych w swoje sprawy, narazi ich na niebezpieczeństwo. Prowadzi więc swoje śledztwo samotnie, a jego otoczenie staje się wobec niego coraz bardziej podejrzliwe.

Powróci też wspomniana wcześniej prokurator Iga Dobosz, odgrywana przez Aleksandrę Popławską. Aktorka jest zdania, że w "Watasze" nikt nie jest czarno-biały. Podobnie jak Rebrow, Dobosz też stanie przed niezwykle poważnymi decyzjami, ale nie tylko - nie może wszak uniknąć skutków swoich czynów, a to wszystko w obliczu nowego zagrożenia:

Ten serial wyraźnie pokazuje, że ktoś, kto kiedyś był dobry, może stanąć po stronie zła. I odwrotnie – nawet największy czarny charakter może mieć w sobie pierwiastek dobra. Dobosz także popełniła przestępstwo i musi radzić sobie z konsekwencjami. Mierzy się z Tatianą Barkovą, główną antagonistką serii graną przez Evgenię Akhremenko, ale trudno stwierdzić, by podział na dobro i zło przebiegał w ich przypadku bardzo jednoznacznie. Każda z nich musiała przekroczyć swoją wewnętrzną granicę.

Olga Chajdas - reżyserka "Watahy" do spółki z Kasią Adamik - jest zdania, że od teraz serial "ma twarz kobiety". - Główną antagonistką serii jest szefowa ukraińskiej mafii Tatiana Barkova, kreowana przez Evgeniyę Akhremenko, absolutne aktorskie odkrycie tego sezonu. Znalazła się również przestrzeń na rozbudowanie postaci Igi Dobosz, granej przez Aleksandrę Popławską, czy Agi Małek, w którą wciela się Dagmara Bąk - powiedziała twórczyni.

W trzecim sezonie "Watahy" oprócz Leszka Lichoty i Aleksandry Popławskiej występują: Andrzej Zieliński, Jacek Lenartowicz, Dagmara Bąk, Anna Donchenko, Jarosław Boberek, Maciej Mikołajczyk, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka, Bartek Kotschedoff i Piotr Żurawski. Nowymi członkami obsady zostali Borys Szyc i rosyjska aktorka Evgeniya Akhremenko, a także Olga Bołądź, Maria Maj, Filip Gurłacz, Agnieszka Suchora oraz Michał Kaleta.

Za scenariusz trzeciego sezonu Watahy odpowiadają Piotr Szymanek (head writer), Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek. Autorami koncepcji serialu są Wiktor Piątkowski, Kamil Chomiuk, Krzysztof Maćkowski. Serial reżyserują Olga Chajdas i Kasia Adamik. Autorami zdjęć do serialu są Tomasz Augustynek i Tomasz Naumiuk. Zdjęcia do produkcji były realizowane od lutego do czerwca tego roku w Polsce i na Ukrainie.

Oba dotychczasowe sezony "Watahy" można oglądać w HBO GO. Premiera najnowszej odsłony produkcji odbędzie się natomiast 6 grudnia.

Więcej o: