HBO podało datę premiery Nowego papieża" Paolo Sorrentino

Paolo Sorrentino powraca z serialem "Nowy papież", który jest kontynuacją głośnej produkcji HBO. Producent poinformował, że premiera pierwszych odcinków odbędzie się już 13 stycznia 2020 roku.
Zobacz wideo

Zgodnie z zapowiedziami HBO pierwszy odcinek "Nowego Papieża" pojawi się 13 stycznia 2020 roku na antenie telewizyjnej oraz w serwisie HBO GO. Nowa produkcja będzie składała się z dziewięciu odcinków.

13 stycznia 2020 roku premierowy odcinek "Nowego papieża" - o czym jest serial Paolo Sorrentino?

"Nowy papież" jest kontynuacją głośnego serialu o losach papieża Piusa XIII. Tym razem tytułowym nowym papieżem wybrany zostaje Jan Paweł III, który musi objąć Stolicę Piotrową po chorobie swojego poprzednika. W niedawno opublikowanym nowym zwiastunie produkcji widać, że młody papież (mimo kiepskich wyników) wybudza się ze śpiączki. Prowadzi to do niecodziennej sytuacji: Pius XIII nie abdykował, a Jan Paweł III został wybrany zgodnie z zasadami konklawe. Następca młodego papieża nie zamierza jednak dzielić się swoją nową rolą.

Zobacz wideo

"Młody papież" wzbudził ogromne zainteresowanie wśród krytyków i widzów. Chociaż produkcja nazywana była obrazoburczą i antykościelną, to HBO zdecydowało się kontynuować historię młodego, kontrowersyjnego papieża. W kontynuacji zobaczymy takich aktorów jak: Jude Law, John Malkovich, Sharon Stone, Silvio Orlando, Cecile de France czy Massimo Ghini.

Fragmenty "Nowego papieża" zaprezentowane zostały podczas ostatniego festiwalu filmowego w Wenecji. Niestety widzowie nie zobaczyli zbyt wielu scen z Janem Pawłem III, a sam aktor, który wciela się w tę rolę (John Malkovich) nie chciał zdradzać szczegółów dotyczących charakteru swojego bohatera. - O pewnych rzeczach lepiej nie wiedzieć - tajemniczo żartował podczas wywiadów. Wiadomo jednak, że obydwaj aktorzy będą mieli sporo wspólnych scen, które będą pokazywały powolne tworzenie się relacji między ich bohaterami.

Więcej o: