"Wiedźmin". Ci, którzy już widzieli serial Netfliksa, chwalą: ma lepsze sceny walki niż w "Grze o tron"

Netflix udostępni odcinki "Wiedźmina" 20 grudnia, ale nieliczni szczęśliwcy-recenzenci już widzieli kilka z nich. Opinie są naprawdę dobre, więc może doczekamy się godnego następcy (pierwszych sezonów) "Gry o tron". Szczególnie sceny walki zdaniem wielu wypadają dobrze w porównaniu z produkcją HBO.

Co prawda jeszcze obowiązuje embargo na recenzje dotyczące "Wiedźmina", ale niektórzy zdradzają emocje, towarzyszące im przy oglądaniu początkowych odcinków pierwszej serii.  "WOW. Sceny walki z 'Wiedźmina' sprawiają, że te z 'Gry o tron' wyglądają koszmarnie" - to jeden z entuzjastycznych komentarzy.

"Wiedźmin" ma świetne sceny walki. "Nie znam aktorów, którzy byliby tak dobrzy w operowaniu mieczem jak Henry" 

Inny jest jeszcze bardziej dosadny: "W porównaniu z 'Wiedźminem' sceny walki z 'Gry o tron' wyglądają, jakby dwóch pijanych okładało się przed barem". 

Jeden z dziennikarzy, którzy już oglądali pierwsze odcinki serialu z Henrym Cavillem w roli głównej, pisze, że jest zachwycony akcją i efektami. "Oglądanie wyjątkowego stylu władania mieczem przez Geralta z Rivii na ekranie jest niesamowite". 

Henry Cavill włożył naprawdę dużo pracy w fizyczne przygotowanie do roli Geralta. Najwyraźniej się opłaciło. Już wcześniej zresztą zbierał pochwały od koordynatora zespołu kaskaderów pracujących przy "Wiedźminie" Vladimira Furdika, który... zagrał Nocnego Króla w "Grze o Tron":

Nie znam aktorów, którzy byliby tak dobrzy w operowaniu mieczem i scenach walki, jak Henry. Nigdy nie spotkałem kogoś, kto umiałby nauczyć się choreografii walki w dwie godziny.

Wiedźmin musi być w formie. Henry Cavill pracuje na planie serialu nawet 16 godzin dziennie >>

Obok Cavilla w "Wiedźminie" występują m.in.: Anya Chalotra jako czarodziejka Yennefer, Freya Allan jako Ciri i Joey Batey, który zagra Jaskra. W obsadzie znalazł się także polski aktor Maciej Musiał, który ma już na koncie współpracę z Netfliksem przy pierwszym polskim serialu wyprodukowanym dla serwisu - "1983". Wcielił się w Ser Laszla.

Więcej o: