Jarosław Jakimowicz o sprawie z Macierewiczem. "Przez tę sytuację więcej straciłem, niż zyskałem"

Jarosław Jakimowicz znalazł się na ustach wielu osób po tym, jak na antenie TVP Info zaczepił Antoniego Macierewicza, by dziękować mu m.in. "za kraj, w którym żyję w imieniu moich dzieci, Polaków". Kilka dni później rozpoczął pracę w "Pytaniu na śniadanie" TVP2, ale w rozmowie z Plejadą tłumaczy, że te dwa wydarzenia nie mają związku.

W wywiadzie Jakimowicz przekonuje, że dzisiaj zachowałby się w studio TVP Info tak samo, a gdyby - o co jest przez niektórych oskarżany - myślał wtedy o potencjalnych korzyściach, zrobiłby wszystko zupełnie inaczej.

Jarosław Jakimowicz: Ewidentnie było coś do zrobienia w związku z pracą i nagle tego nie ma

O przerwaniu programu po to, by uścisnąć dłoń byłego szefa MON, powiedział:

Proszę mi wierzyć, że przez tę sytuację więcej straciłem, niż zyskałem w opinii ludzi. Jestem po różnych rozmowach. Jestem przerażony, bo ewidentnie było coś do zrobienia w związku z pracą i nagle tego nie ma.

Aktor znany z "Młodych wilków", który obecnie jest prowadzącym programu "Pytanie na śniadanie ekstra", wcześniej w Polsat News przekonywał, że jego zachowanie nie było kalkulacją. - To była spontaniczna chwila. Gdy trwała rozmowa Michała [Rachonia - red.] z panem Macierewiczem, mając telefon, zgooglowałem sobie, popatrzyłem, czytam: "KOR, internowany, likwidacja WSI...". Czytam o lustracji, którą chcieli przeprowadzić. Czytam to wszystko, widzę tego chłopa i czuję, że mam ochotę mu podziękować za te lata, kiedy walczył o niepodległość Polski - mówił. - Czy którakolwiek z tych osób, które tak się mądrzą i filozofują, tych pięknych w telewizji erudytów, czy któryś siedział w więzieniu? - dodawał Jakimowicz.

Antoni Macierewicz zachwycony Jarosławem Jakimowiczem: "Wybitny artysta, dziennikarz, człowiek świata sztuki" >>

Jakimowicz: Jak teraz kupię samochód, to znaczy, że dostałem premię od marszałka?

Teraz, jednocześnie stwierdzając, że uważa temat za zamknięty, powiedział:

Jeśli ktoś uważa, że skoro w środę uścisnąłem dłoń panu Macierewiczowi, a w następny poniedziałek dostałem 10 minut programu w "Pytaniu na śniadanie", to trzeba być głupim i naiwnym... To nieprawda, bo z telewizją publiczną współpracuję już od dawna, a o tym programie rozmawialiśmy już od jakichś dwóch miesięcy. To co, jak teraz kupię sobie nowy samochód, to znaczy, że dostałem na niego premię od marszałka? Nie. Ale też nic nie mogę z tym zrobić, nie zmienię myślenia ludzi.

Z kolei kilka dni temu pojawiła się informacja, że Jarosław Jakimowicz znalazł kolejny pomysł na siebie - nie wyklucza, że powstanie film na podstawie jego autobiografii zatytułowanej "Życie jak film".

Więcej o:
Komentarze (148)
Jarosław Jakimowicz o sprawie z Macierewiczem. "Przez tę sytuację więcej straciłem, niż zyskałem"
Zaloguj się
 • nilpferd13

  Oceniono 121 razy 119

  panie Jakimowicz, gdyby byl pan czlowiekiem PRZYZWOITYM, gdyby mial pan pojecie, co oznacza slowo: HONOR, nie mialby pan tych "klopotow"... Jak sie ktos tobolkiem urodzil, to nigdy nie bedzie walizka!

 • ted_imigrant

  Oceniono 119 razy 117

  Jakimowicz to jednak kawał palanta. Dopiero niedawno z Google dowiedział się kim jest Macierewicz.

 • P 45

  Oceniono 92 razy 88

  Błazen aż miło popatrzeć.

 • pan.szklanka

  Oceniono 91 razy 85

  Niedawne, publiczne robienie łaski Macierewiczowi może okazać się pomysłem równie spóźnionym, co wstępowanie do Hitlerjugend w 1945.

 • evergreen111

  Oceniono 87 razy 77

  "Jeśli ktoś uważa, że skoro w środę uścisnąłem dłoń panu Macierewiczowi, a w następny poniedziałek dostałem 10 minut programu w "Pytaniu na śniadanie", to trzeba być głupim i naiwnym..."

  No cóż, panie Jakimowicz, w takim razie jestem, głupi i naiwny...

 • pab-blo

  Oceniono 68 razy 68

  Po co piszecie tyle o tym wiochmenie? Przestańcie go lansować. Nikt o nim nie pamiętał i niech tak pozostanie.

 • leming_13

  Oceniono 65 razy 63

  Dzban

 • bardzozimnylk

  Oceniono 60 razy 58

  Pan podał rękę Antoniemu a teraz panu nikt nawet nogi nie poda, no chyba, że w pytaniu na śniadanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX