"Nowy papież" w HBO Go wcześniej niż na antenie - premiera już 10 stycznia!

Widzowie, którzy z niecierpliwością czekali na kontynuację "Młodego papieża" już niebawem będą mogli cieszyć się premierowymi odcinkami serialu wyreżyserowanego przez Paolo Sorrentino. HBO ogłosiło, że "Nowy papież" pojawi się w serwisie streamingowym 10 stycznia 2020 roku, a na antenie HBO - 14 stycznia.
Zobacz wideo

"Nowy papież" to kontynuacja głośnego serialu "Młody papież", który został wyprodukowany przez HBO w 2017 roku. Po raz kolejny widzowie będą mogli obserwować rozgrywkę dziejącą się za murami Watykanu: tym razem jednak młody papież Pius XIII (w tej roli Jude Law) będzie musiał dzielić swój urząd z nowym papieżem (w którego wcielił się John Malkovich).

W "Nowym papieżu" będziemy świadkami kolejnych rozgrywek duchownych w Watykanie

Serial "Nowy papież" poza działaniem Stolicy Apostolskiej ma pokazać także prawdziwą naturę ludzkich pragnień oraz złożony charakter wiary i religii, która musi mierzyć się z problemami współczesnego świata. Akcja nowej produkcji rozpoczyna się tuż po wydarzeniach przedstawionych w ostatnim odcinku "Młodego papieża". Pius XIII zapada w śpiączkę, po której kardynałowie decydują się przeprowadzić kolejne konklawe. Na nim dość niespodziewanie wybrany zostaje sir John Brannox, który przyjmuje imię Jana Pawła III.

Zobacz wideo

Pius XIII, który zachwycał zdecydowaniem i niemal pokazowym traktowaniem swojego urzędu, kontrastuje z nowym papieżem, który ujmuje wyrafinowaniem angielskiego arystokraty i większą skromnością. Jan Paweł III wydaje się być idealnym kandydatem na papieża: jednak jak każdy człowiek ma on swoje tajemnice i słabości. Nowy papież uświadamia sobie, że zastąpienie charyzmatycznego Piusa XIII nie będzie łatwym zadaniem, ponieważ przebywający w śpiączce papież staje się dla wiernych niemal świętym.

Sytuacja skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy młody papież wybudzi się ze śpiączki. Nowy papież nie będzie miał zamiaru oddawać mu swojego miejsca. Dodatkowo widzowie będą świadkami problemów Kościoła atakowanego przez oponentów i nękanego skandalami, które na zawsze mogą podważyć jego hierarchię.

"Nowy papież" w HBO GO już 10 stycznia

W "Nowym papieżu" zobaczymy takich aktorów, jak: Jude Law, John Malkovich, Silvio Orlando, Javier Camara, Cecile de France, Ludivine Sagnier, Maurizio Lombardi, Henry Goodman, Ulrich Thomsen, Mark Ivanir, Yuliya Snigir i Massimo Ghini. W rolach gościnnych wystąpią także Sharon Stone i wokalista Marilyn Manson. Pomysłodawcą i reżyserem wszystkich odcinków jest Paolo Sorrentino. Serial będzie liczył 9 odcinków. Przypominamy, że premierowy odcinek wyemitowany zostanie najpierw w HBO GO (10 stycznia), a później też w HBO (14 stycznia).

Więcej o: