Janusz Dzięcioł nie żyje. Zwycięzca pierwszego "Big Brothera" zginął w wypadku

Janusz Dzięcioł nie żyje - zginął w wypadku na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem. To zwycięzca pierwszej odsłony programu "Big Brother", były szef straży miejskiej w Świeciu nad Wisłą, a także były poseł.

Do wypadku doszło 6 grudnia rano na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem, który nie ma szlabanów. Zderzyły się auto osobowe i pociąg, niestety, jak informuje "Gazeta Pomorska", powołując się na nieoficjalne informacje, w wypadku zginął Janusz Dzięcioł. Portal Interia powołuje się z kolei na przedstawiciela prokuratury. Janusz Dzięcioł miał 65 lat. 

Janusz Dzięcioł nie żyje. W 2001 roku wygrał pierwszego "Big Brothera"

Janusz Dzięcioł od 4 marca do 17 czerwca 2001 roku przebywał w domu Wielkiego Brata, uczestnicząc w programie "Big Brother", realizowanym przez TVN. Sympatyczny strażnik miejski wygrał reality show i otrzymał w nagrodę 500 tysięcy złotych. Zagrał później w filmie Jerzego Gruzy "Gulczas, a jak myślisz...", w którym wystąpili uczestnicy pierwszej edycji programu i profesjonalni aktorzy. O fenomenie tej produkcji rozmawiałyśmy w "POPkulturze".

Zobacz wideo

Dzięcioł był posłem na Sejm VI i VII kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej (w trakcie drugiej kadencji wystąpił z PO, pozostając w jej klubie parlamentarnym). Wcześniej był m.in. komendantem Straży Miejskiej w Świeciu, a także społecznym kuratorem sądowym oraz współpracownikiem Stowarzyszenia Przeciwko Uzależnieniom Dzieci i Młodzieży w Świeciu, a po zakończeniu kariery parlamentarnej rzecznikiem prasowym ośrodka pomocy społecznej w Świeciu. W 2019 bez powodzenia startował do Sejmu jako bezpartyjny kandydat z listy PSL.

Więcej o: