"Wiedźmin". Netflix udostępni wersję z dubbingiem. Mamy fragment! Głos Geralta mógł być tylko jeden

Serial "Wiedźmin", oparty na bestsellerowej serii powieści Andrzeja Sapkowskiego, zostanie udostępniony 20 grudnia przez Netflix z polskim dubbingiem, lektorem i napisami.
Zobacz wideo

Głównemu bohaterowi, samotnemu łowcy potworów - Geraltowi z Rivii - głosu użyczył nie kto inny, jak Michał Żebrowski. Aktor zagrał tę postać w filmie i serialu z 2001 roku.

"Wiedźmin". Michał Żebrowski jako Geralt, a kogo Netflix zatrudnił do roli Jaskra?

Reszta obsady nie pokrywa się jednak już z tą sprzed lat. Netflix ogłosił, że Yennefer otrzyma głos od Justyny Kowalskiej, Ciri od Natalii Smagackiej, a polskim Jaskrem został Marcin Franc. Pierwsze kwestie dubbingu można usłyszeć na udostępnionym dziś fragmencie serialu:

Zobacz wideo

Widzowie mogą wybrać także opcję napisów, lektora lub oryginalną angielską wersję językową.

"Wiedźmin" coraz bliżej. Polska premiera z udziałem gwiazd

Oparty na bestsellerowej serii powieści Andrzeja Sapkowskiego serial "Wiedźmin" to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii (w tej roli Henry Cavill), samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

W Warszawie pojawią się już niedługo twórcy serialu Netfliksa. "Wiedźmina" będzie promował w Polsce m.in. Henry Cavill.

"Wiedźmin". Ci, którzy już widzieli serial Netfliksa, chwalą: ma lepsze sceny walki niż w "Grze o tron" >>

W pozostałych głównych rolach wystąpią  Anya Chalotra jako Yennefer i Freya Allan jako Ciri. W obsadzie pojawią się również: Jodhi May jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiweni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina, Emma Appleton jako Renfri, Eamon Farren jako Cahir, Joey Batey  jako Jaskier, Lars Mikkelsen jako Stregobor, Royce Pierreson jako Istredd, Maciej Musiał jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte jako Dara oraz Anna Shaffer jako Triss.

<<Reklama>> Książki o Wiedźminie są dostępne w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: