TVP Info pokaże ceremonię wręczenia Nobla Oldze Tokarczuk. Olechowski: Zapraszam na relację

Olga Tokarczuk 7 grudnia wygłosiła w Sztokholmie wykład noblowski, jednak tego dnia nie wspomniano o tym na antenie TVP. Pojawiły się więc przypuszczenia, że telewizja publiczna nie pokaże także, jak polska pisarka odbiera swoją nagrodę. Zaprzeczył tym doniesieniom szef TAI Jarosław Olechowski - relacja ma być na antenie TVP Info.

Olga Tokarczuk została wyróżniona literacką Nagrodą Nobla za 2018 rok. Polska autorka została doceniona za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia" - takie uzasadnienie pojawiło się na stronie Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk. Ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się 10 grudnia w Sztokholmie o godz. 16.30. Jednakże wcześniej pisarka wygłosiła swój noblowski wykład - sęk w tym, że wykładu nie transmitowano na antenie TVP, nawet w TVP Kultura. 

Czytaj też: Przemowa noblowska Olgi Tokarczuk. Przeczytaj cały esej "Czuły narrator"

TVP pokaże ceremonię wręczenia Nobla Oldze Tokarczuk

TVP nie pokazała wykładu noblowskiego Olgi Tokarczuk. W czasie, gdy najmłodsza polska noblistka przemawiała w Sztokholmie, na antenie TVP Info pokazano m.in. materiał "Miliony z warszawskiego ratusza dla organizacji promujących dewiacje seksualne, narkotyki i prostytucje". Odczytu nie pokazano też w kolejnych godzinach. 

Joanna Mucha napisała w związku z tym na Twitterze:

Telewizja (podobno) Polska, która odmawia transmisji z uroczystości wręczenia Nagrody Nobla Polce Oldze Tokarczuk. Coraz bardziej w przymiotniku „publiczna” oddala się od opinii publicznej. Coraz bliżej jej do publicznego domu.

Zareagował na ten wpis Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej:

Szanowna Pani na jakiej podstawie twierdzi Pani, że Telewizja Publiczna „odmawia transmisji”? Informuję, że ceremonia wręczenia nagrody Nobla Oldze Tokarczuk odbędzie się we wtorek 10 grudnia. Zapraszam na relację z tego wydarzenia do TVP Info.

Ceremonię będzie relacjonował Cezary Gmyz, który pochwalił się na Twitterze. 

A co w tym czasie będzie się działo na kanałach pierwszym i drugim TVP? Co zobaczą widzowie dedykowanego tego typu wydarzeniom TVP Kultura? W programie dostępnym na stronie Telewizji Polskiej możemy zobaczyć, że o w tym czasie poszczególne kanały TVP będą pokazywać m.in. serial "Przysięga", "Familiadę", powtórkę "Kabaretowej Nocy Listopadowej 2015", a nawet w TVP Kultura zaplanowano emisję filmu "Handlarz cudów".

<<Reklama>> Książki autorki dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

embed
Więcej o:
Komentarze (114)
TVP jednak pokaże ceremonię wręczenia Nobla Oldze Tokarczuk
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 44 razy 36

  Przydługie tej jej książki są. Suweren woli takie krótsze wierszyki, jak:

  "Kto pije i pali ten nie ma robali"

  albo

  "Częste mycie skraca życie"...

  Takie życiowe bardziej, no!

 • pacynki.prezesa

  Oceniono 39 razy 33

  Tak czy owak zarówno TVP jaki i Prezydent Duda okryją się hańbą w tej sprawie. Gdyby Tokarczuk była PRL-owskim prokuratorem to wtedy co innego ...

 • kataryniarski

  Oceniono 43 razy 33

  Przecież prawackie szczujnie pisały, że o nic nie znacząca nagroda, że komitet noblowski się skompromitował dwa lata temu i że książek Tokarczuk nikt nie czyta. Poza tym: czytanie psuje oczy.

  A jednak pokażą...

 • pomruk

  Oceniono 22 razy 22

  Dlaczego na TVP Info a nie TVP1? I czemu tego nie zapowiadano w żaden sposób, trzeba było śledzic np. wpisy pana Gmyza? Małość, małość, małość. I wstyd uczciwych ludzi, że żyją w takiej sytuacji.

 • maotsetung

  Oceniono 22 razy 20

  Zrozumieli wreszcie, że się zbłaźnili z Tokarczuk jeszcze bardziej niż a Ukrywaniem Owsiaka,
  PiSia swołocz!!!

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 23 razy 19

  Nie pokazali nawet cytatów z pięknego i mądrego wykładu p.Olgi,bo wiedzą,że ich widzowie nie zrozumieliby ani jednego przesłania.,a i komentatory i redaktory nie potrafiliby skomentować.

 • justykob

  Oceniono 20 razy 18

  Pamiętam jak kolega Gmyz opluwał film "Pokot" w Berlinie, a tym samym książkę Tokarczuk, której jest wierną adaptację. Wybór nieprzypadkowy Gmyza?? Se chłopak odreaguje! :-(

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 19 razy 17

  Obejdzie się bez gadzinówki. Jeżeli mówią, że pokażą, to znaczy, przygotowali jakieś skur.wysyństwo w komentarzu dla ciemnego luda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX