Wiemy już, jaki film zrobią twórcy "Gry o tron". David Benioff i D.B. Weiss pracują nad "Lovecraft"

David Benioff i D.B. Weiss to dwójka, która budzi duże emocje - najpierw pokochały ich miliony wdzięczne za stworzenie serialu HBO "Gra o tron", a kilka lat później znienawidziły za to, w jaki sposób tę produkcję zakończyli. Mieli pracować nad nowymi "Gwiezdnymi wojnami", ale zajmą się czymś zupełnie innym.
Zobacz wideo

Warner Bros połączył siły z twórcami "Gry o tron" i wspólnie stworzą thriller inspirowany powieścią graficzną Hansa Rodionoffa oraz Keitha Giffena "Lovecraft". Za scenariusz odpowiadają Phil Hay i Matt Manfredi ("Prawdziwa jazda", "Niszczycielka").

David Benioff i D.B. Weiss po "Grze o tron" biorą się za thriller

"Lovecraft" ma być thrillerem i odpowiedzieć na pytanie: Co jeśli H.P. Lovecraft wcale nie wymyślił tego wszystkiego, tylko stworzone przez niego potwory są prawdziwe?

H.P. Lovecraft (1980-1937) to amerykański pisarz, autor opowieści grozy i fantasy. Wymyślil mitologię Cthulhu (film zostanie osadzony w 1920 roku w ramach tychże mitów). Istoty stworzone przez Lovecrafta pochodzą z innych wymiarów i mają praktycznie boskie moce

Lovecraft jest uważany za jednego z prekursorów fantastyki naukowej, na którym wzorowali się (a nawet wprowadzali do swojej twórczości postaci z jego mitologii) inni twórcy, m.in. August Derleth, Robert E. Howard, Fritz Leiber czy Robert Bloch.

David Benioff i D.B. Weiss po tym, jak zostali skrytykowani przez wielu wielbicieli "Gry o tron" za ostatni sezon, mieli zająć się nowym tytułem ze świata "Gwiezdnych wojen". Wiadomo już jednak, że do tego nie dojdzie - czy miały na to wpływ petycje fanów "Star Wars"? Pewnie jeśli już to niewielkie, ale panowie nie mają ostatnio najlepszej reputacji.

Fani "Gwiezdnych wojen" nie chcą, żeby scenarzyści "Gry o tron" stworzyli nową sagę. Są petycje: Uratujcie je przed ruiną! >>

Benioff i Weiss wybrali kontrakt z Netfiksem - w tym momencie jednak nie znamy żadnych szczegółów dotyczących projektów, które mieliby realizować w ramach tej współpracy.