"Wiedźmin". Netflix pokazał materiał z wizyty Andrzeja Sapkowskiego na planie serialu. "Nie ocenia się zupy po składnikach"

Jakiś czas temu Lauren S. Hissrich, showrunnerka "Wiedźmina", zdradziła, że Andrzej Sapkowski odwiedził plan serialu i był zachwycony tym, co zobaczył. Teraz Netflix udostępnił wideo z tego wydarzenia. W rozmowie z producentką Sapkowski mówi o inspiracji do napisania historii wiedźmina i o tym, czy będzie oglądał serialową adaptację.

Producentka i scenarzystka "Wiedźmina" Lauren S. Hissrich na spotkaniu z fanami w październiku podczas londyńskiego Comic Conu wspominała, jak Andrzej Sapkowski przyjechał do Budapesztu, gdzie były kręcone zdjęcia do produkcji Netfliksa. - Był bardzo podekscytowany. W pewnym momencie musiał otrzeć łzę. Był bardzo zbudowany tym, jak oddani jesteśmy pracy nad serialem i że nie idziemy na skróty, przenosząc jego historie na ekran - mówiła Hissrich. Teraz możemy podpatrzeć, jak wyglądał ten wyjątkowy dzień.

Zobacz też: "Wiedźmin". Netflix udostępni wersję z dubbingiem. Mamy fragment! Głos Geralta mógł być tylko jeden >>

"Wiedźmin". Andrzej Sapkowski na planie: To dla mnie wielka niespodzianka i wielkie wydarzenie

 

Andrzej Sapkowski i Lauren S. Hissrich zasiedli do wspólnej rozmowy, w której showrunnerka zapytała pisarza m.in., co sprawiło, że zechciał stworzyć świat "Wiedźmina". Sapkowski stwierdził bez wahania:

Dla mnie to wciąż jest wielka tajemnica życia. To był impuls. Coś, co spadło z nieba. A zostanie pełnoetatowym pisarzem było czymś, czego sobie nie wyobrażałem. Nigdy.

Wycieczka na plan "Wiedźmina" była dla autora słynnej sagi i opowiadań pierwszą taką w życiu. Jak sam powiedział, ta konkretna wycieczka była dla niego "wielką niespodzianką i wielkim wydarzeniem". Hissrich zadała mu pytanie o to, czy boi się czegokolwiek w kontekście nowej adaptacji "Wiedźmina". Pisarz odpowiedział:

W ogóle się nie boję, bo doskonale wiem - jako stary facet, jak pani widzi - że nie ocenia się zupy po składnikach.

Sapkowski dodał później, że z wielką przyjemnością obejrzy efekty pracy filmowców, ale cierpliwie poczeka na ich finał, bo "chce dostać zupę, a nie tylko składniki". Widać gołym okiem, że autor bardzo wierzy w produkcję Netfliksa. Zapytany w jednym z udzielonych ostatnio wywiadów, czy ekranizacja jego powieści dla Netfliksa ma szansę powtórzyć sukces "Gry o tron", odpowiedział:

Może nawet przebić 'Grę o tron'.

Zobacz też: Andrzej Sapkowski w zagranicznym wywiadzie: "Wiedźmin" może powtórzyć sukces "Gry o tron", a nawet go przebić >>

"Wiedźmin" zadebiutuje na Netfliksie 20 grudnia. W rolach głównych wystąpią Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (10)
"Wiedźmin". Netflix pokazał materiał z wizyty Andrzeja Sapkowskiego na planie serialu
Zaloguj się
 • expel

  Oceniono 13 razy 13

  "showrunnerka" - im więcej nowych nazw stanowisk tym lepiej!
  Ja np. jestem SOIU - senior ordinary internet user.

 • white_lake

  Oceniono 9 razy 5

  fajna rozmowa, a gość jest naprawdę spoko, sympatyczny i na luzie,
  chętnie obejrzę serial, choćby po to, żeby zatrzeń wspomnienie po polskiej adaptacji ;)

 • logopeda9

  Oceniono 11 razy 5

  Jak widać Sapkowski może być miły jeśli traktuje się go z szacunkiem. Bywał ordynusem, to prawda. Jednak mam dużo tolerancji dla ludzi z poczuciem humoru, a on to ma. Kto czytał ten wie. Pozdrawiam

 • titus_fox

  Oceniono 7 razy 5

  Przyjaznie wypadl, zupelnie nie jak On ;)

 • glean

  Oceniono 4 razy 2

  Trzeba z Sapkiem gadać po angielsku bo jawi się wtedy zupełnie innym człowiekiem. Z drugiej strony jeden angol powiedział mi kiedyś, że Polacy ciągle szukają powodu aby sobie nawzajem dopiep...., ale gdyby on posługiwał się takim językiem to też by taki był.

 • janbar22

  Oceniono 2 razy 0

  Nie, no przebić GoT, to nie sądzę. Ale sukces będzie spory siłą rozpędu, bo trailery to raczej 6/10. Dwa, trzy sezony powstaną. Będzie fajnie.

 • izopropanol

  Oceniono 11 razy -3

  Spokojnie, jak to dzadki, skumpluje sie z Rosiewiczem, Pietrzakiem, Macierewiczem i pojadą w do Stanów tamtejszej Poloni wyjaśniać że sam sie wykiwał bo przesadził pazernością a teraz to ma same straty. Buc nadęty.

 • klm747

  Oceniono 11 razy -5

  chciwy staruch

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX