"Pierwsze kuszenie Chrystusa" - ponad 1,5 mln ludzi podpisało protest przeciwko komedii z Jezusem-gejem na Netfliksie

"Pierwsze kuszenie Chrystusa" to satyra grupy brazylijskich komików Port dos Fundos, którzy współpracują z Netfliksem. W ich produkcji Jezus jest gejem (choć nie powiedział o tym rodzinie) i przyprowadza swojego chłopaka, by przedstawić go Maryi i Józefowi. Produkcję oprotestowało już ponad 1,7 mln osób.
Zobacz wideo

Produkcja "A Primeira Tentação de Cristo", opisywana jako czarna komedia i satyra, zadebiutowała na początku grudnia na brazylijskim Netfliksie. Twórcy sugerują w niej, że 30-letni Jezus pozostaje w związku ze swoim przyjacielem Orlandem. O ile ten pierwszy nie mówi o swojej seksualności, Orlando chciałby, żeby rodzina i przyjaciele wiedzieli, że jest kimś więcej niż przyjacielem Jezusa. 

1,7 mln ludzi: Niech Netflix usunie ten tytuł

Twórcy petycji, którą podpisało już ponad 1,7 mln ludzi domagają się usunięcia "Pierwszego kuszenia Chrystusa" z katalogu Netfliksa. Ponadto żądają przeprosin za obrazę uczuć religijnych katolików. 

W sprawie wypowiedział się m.in. syn prezydenta Brazylii - także polityk, a do tego prawnik Eduardo Bolsonaro. "Popieramy wolność słowa, ale czy jest ona warta atakowania wiary 86 procent populacji?" - napisał.

Brazylia to jeden z największych krajów świata: jej powierzchnia zajmuje ponad 47,5 proc. Ameryki Południowej. W tym państwie żyje ponad 200 mln mieszkańców, z których wielu to katolicy. Co prawda w ostatnich latach ich liczba systematycznie spada, ale i tak Brazylia to kraj o największej liczbie wyznawców tej religii na świecie.

Więcej o: